Klapalová s Háječkovou na ME v beachvolejbalu podruhé vyhrály

10. srpna 2011 15:35 - KRISTIANSAND

Plážové volejbalistky Lenka Háječková s Hanou Klapalovou vyhrály na mistrovství Evropy v Kristiansandu i druhý zápas a mají jistý postup ze skupiny. Vítězně vykročili také Petr Beneš s Přemyslem Kubalou, naopak Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou prohrály.

Semifinalistky letošního světového šampionátu Háječková s Klapalovou zvítězily i nad polskou dvojicí Sowalová, Paszeková bez ztráty setu. Ve čtvrtek budou usilovat o přímý postup do osmifinále, který si zajistí vítězky všech osmi základních skupin; druhý a třetí tým konečné tabulky musí ve vyřazovací části začít v prvním kole.

Naopak čtvrtý nasazený pár Kolocová, Sluková nečekaně podlehl Belgičankám Gielenové a Mouhaové 1:2 na sety a s bilancí jedna výhra, jedna porážka jistotu play off ještě nemá. Beneš s Kubalou vstoupili do turnaje hladkým vítězstvím dvakrát 21:15 nad Lotyši Samoilovsem a Sorokinsem.

ME v plážovém volejbalu v Kristiansandu (Norsko):
Muži:
Skupina K: P. Beneš, Kubala (15-ČR) - Samoilovs, Sorokins (18-Lot.) 2:0 (15, 15).
Ženy:
Skupina D: Gielenová, Mouhaová (20-Belg.) - Kolocová, Sluková (4-ČR) 2:1 (14, -9, 13).
Skupina G: Klapalová, Háječková (10-ČR) - Sowalová, Paszeková (26-Pol.) 2:0 (11, 15).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: