Rubriky:

Míčové sporty

Rodman v Síni slávy děkoval koučům a omlouval se rodině

13. srpna 2011 11:23 - SPRINGFIELD

Basketbalový bouřlivák Dennis Rodman byl spolu s dalšími devíti osobnostmi v pátek uveden do Síně slávy basketbalu ve Springfieldu. Při slavnostním ceremoniálu děkoval pětinásobný vítěz NBA trenérům a omlouval se rodině za své výstřelky.

 

Brian Snyder, Reuters

Padesátiletý Rodman dostál i v Síni slávy pověsti excentrika. K již tradičním obarveným vlasům a piercingu v obličeji přidal oblek s flitry a nablýskaným vyšitým monogramem "DR", který sám charakterizoval jako styl Eltona Johna.

Na rozdíl od tiskové konference den před ceremoniálem, na níž děkoval zpěvákovi skupiny Pearl Jam Eddiemu Vedderovi či skupině Mötley Crüe, však Rodmanova páteční řeč kontroverzní nebyla. Omlouval se svým dětem, že jim není lepším otcem. Pro něj jimi byli jeho trenéři. "Mohl jsem jim kdykoli zavolat, koukali na mě jako na člověka, který má dobré srdce," řekl Rodman na adresu koučů, mezi nimiž byl například nejúspěšnější trenér v historii Phil Jackson.

Rodman vynikal především v doskocích a dvakrát byl vyhlášen nejlépe bránícím hráčem NBA. Kromě toho však poutal pozornost svými výstřelky mimo palubovku - měl mnoho konfliktů s policií, několikrát byl zatčen, bulvární listy plnily jeho milostné, alkoholové a drogové eskapády.

I proto dubnové oznámení o jeho uvedení do Síně slávy ve Spriengfieldu vyvolalo nemálo negativních reakcí. Tu si neodpustil ani Chris Winter, syn trenérské legendy Texe Wintera, jemuž se letos dostalo stejného ocenění. "Nevím, co je na tom víc šokující: jestli to, že Texe nevzali už před 30 lety, nebo to, že nenechali Dennise čekat ještě dalších 30 let," uvedl.

Rodman svým vstupem do Síně slávy zastínil i své další letošní kolegy, mezi nimiž byl například dvojnásobný olympijský vítěz Chris Mullin či slavný Litevec Arvydas Sabonis.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty