Rubriky:

Míčové sporty

Hatchera jsme udržet nemohli, říká manažer děčínských basketbalistů Houser

19. srpna 2011 11:38

Zachovat si postavení v tuzemské klubové špičce. Takový bude cíl basketbalistů Děčína v nadcházející sezóně Mattoni NBL, do níž tým vstoupí s vizitkou bronzového celku z minulé sezóny. „Myslím, že v našich silách je napodobit, nebo ještě o kousek vylepšit bilanci z loňského ročníku,“ říká v rozhovoru pro Sport.cz. Lukáš Houser, generální manažer děčínského klubu.

Jak hodnotíte třetí místo v uplynulé sezóně?

Pro nás to byl v dané situaci vrchol. V semifinále jsme vypadli s pozdějším mistrem z Nymburka. Série mohla být dramatičtější, kdybychom měli víc štěstí v koncovkách zápasů. Ale odehráli jsme play-off se vztyčenou hlavou a odvedli jsme dobrou práci.

Co změny v kádru?

Museli jsme se přizpůsobit našim možnostem. Klíčový hráč Wiliam Hatcher měl trošku jiné představy nejen o financích, ale i o svém sportovním vývoji. V tom jsme mu nemohli bránit, protože mu po třech letech skončila smlouva. Uvažoval o Francii, ale nakonec jde na Kypr. Nedovedu posoudit, jakou úroveň má tamější soutěž. Určitě to ale není jedna z nejkvalitnějších lig. Místo Hatchera přišel americký rozehrávač John Boyer, který má i český pas. Díky tomu, že jeho maminka pochází z Československa, přesněji z Karlových Varů.

Jak tedy vidíte současné složení družstva?

Odráží se na něm naše koncepční práce. Kluci jsou tady dlouho a vesměs jsou spokojení. Dobrou vizitkou je, že Pavel Houška, Soukup a Pomikálek jsou momentálně v české reprezentaci, vedené děčínským trenérem Pavlem Budínským. Pro naše fanoušky je pozitivní, že během léta hraje reprezentace právě v Děčíně.

Pomohla děčínským hráčům k povolání do národního týmu série omluvenek opor?

To vyplynulo z daného stavu. Trenér sáhl po těch hráčích, kteří chtějí reprezentovat a zaslouží si to.

V příštím ročníku Mattoni NBL bude mít severočeský basketbal trojí zastoupení. Kromě Děčína i v podobě Chomutova a Ústí nad Labem. Jak to vnímáte?

V minulých letech jsme měli s oběma kluby nějak nastavenou spolupráci. Poskytovali jsme jim hráče do nižší soutěže. Teď jsme ve stejné lize a naše hráčská výpomoc jiným klubům končí. Nic to ale nemění, že vzájemné zápasy budou mít charakter derby, což je dobré i pro diváckou základnu zainteresovaných týmů.

Jak berete rozšíření soutěže na čtrnáct celků?

My jsme s tím nesouhlasili, ale musíme se přizpůsobit. Tedy i startu slovenských zástupců BK Levice a Interu Bratislava. Zajímavostí je, že generálním manažerem BK Levice je náš bývalý hráč Pohanka a hraje tam i Červenka, který rovněž prošel Děčínem. Levice mohou mít solidní výkonnost. Inter podle mne nebude přínosem.

Zůstaňme ale u Děčína. Cíle do sezóny?

Budeme se snažit hrát co nejlépe a dostat se minimálně zase do semifinále.

Josef Pešout, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty