Rubriky:

Míčové sporty

Čeští volejbalisté prohráli v generálce na ME s Ruskem

7. září 2011 19:45 - KARLOVY VARY

Čeští volejbalisté nezískali v generálce na mistrovství Evropy v Karlových Varech ani set. Svěřenci trenéra Jana Svobody podlehli Rusům, největším favoritům šampionátu, jasně 0:3 na sety.

 

Jan Sokol, ČTK

"Generálka byla dobrá, protože jsme si vyzkoušeli halu s diváky. Výsledek tři nula samozřejmě není nic moc, ale to bych vymazal z paměti, protože Rusové jsou nejlepší na světě a o to tady nešlo. Bylo to skvělý a už se těším na mistrovství Evropy a věřím, že hala bude ještě plnější než byla dneska," přál si blokař Jakub Veselý.

Přípravný zápas s Ruskem začal v slušně zaplněné KV aréně minutou ticha za oběti leteckého neštěstí ruského hokejového klubu Lokomotiv Jaroslavl, mezi kterými byli i tři čeští hráči Karel Rachůnek, Jan Marek a Josef Vašíček.

Na palubovce se snažila čelit Rusům základní šestka - nahrávač Ticháček, univerzál Štokr, smečaři Popelka, Pláteník, blokaři Petr Konečný s Veselým a libero Kryštof. O první sadu přišli až od stavu 18:18, kdy se Rusům povedly čtyři bloky. O jeden se postaral i Muserskij, s 218 centimetry nejvyšší muž na palubovce.

"První dva sety byly hodně vyrovnané, ale opět nás zatlačili servisem, a proti takovým ruským blokům se z horší nahrávky špatně smečuje. Ale dalo se proti nim hrát, možná i vyhrát, ale udělali jsme pár nevynucených chyb," uvedl Peter Pláteník.

Ve druhém setu se projevila hlavní ruská zbraň, tvrdý servis, který Češi stěží krotili. V koncovce snížili ze 17:23 na 22:24, ale při třetím setbolu skončil servis střídajícího Davida Konečného, který předtím skvěle smečoval, za lajnou. Ve třetím setu Čechům utekl začátek. Oba trenéři pak hráče prostřídali, ale Rusové i tak dominovali.

"Jsou momenty, kdy v setu vedeme a jsme schopný to dohrát do koncovky, ale pořád je tam rozdíl. Myslím, že nám to dalo tři dobré sety proti extra silnému soupeři, a to nám může pomoct pro první zápasy ve skupině," řekl kouč Svoboda.

Na ostro si to volejbalisté s Rusy rozdají v pondělí v posledním utkání skupiny B a očekává se, že půjde o přímý postup do čtvrtfinále šampionátu. Český tým by měl přijet povzbudit i prezident republiky Václav Klaus, který na stejném místě podporoval i české basketbalistky při jejich loňské cestě ke stříbru na mistrovství světa.

Evropský šampionát, který hostí Česko a Rakousko, začne v sobotu. Český výběr vstoupí do ME v Karlových Varech od 18:00 zápasem s Portugalskem. "Všichni doufáme, že proti nim se nám bude hrát lehčeji než proti Rusku, a doufejme, že nás tenhle zápas do prvních dvou zápasů na Evropě nakopne," dodal Pláteník.

Přípravné utkání volejbalistů v Karlových Varech:
ČR - Rusko 0:3 (-21, -22, -17).
Rozhodčí: Rychlík, Záhorcová. Diváci: 1500.
Sestava ČR: Ticháček, Pláteník, Veselý, Štokr, Popelka, P. Konečný, libero Kryštof - D. Konečný, Bence, Zapletal, Hudeček, Mach. Trenér: Svoboda.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty