Lakers stáhli skalp San Antonia

NEW YORK

Až druhé prodloužení rozhodlo duel mezi posledním vítězem NBA ze San Antonia a Los Angeles Lakers. Domácí Spurs nakonec podlehli o pouhé tři body 117:120 a Lakers tak i nadále drží v novém ročníku ligy neporazitelnost.

Repríza posledního semifinále Západní konference, poznamenaná absencí hvězd San Antonia Tonyho Parkera a Tima Duncana, byla večerem losangeleských hráčů Kobeho Bryanta a Shaquilla O'Neala.

Bryant v divácky atraktivním utkání nastřílel 37 bodů, zatímco O'Neal o dva body zaostal, ale navrch si připsal dvacet doskoků, šest asistencí a čtyři zblokované střely.

"Nedělal bych z toho velkou vědu. Vyhráli jsme jeden z mnoha zápasů základní části. Oslavné ódy bychom pěli po rozhodujícím utkání v play-off," řekl po utkání Bryant, jehož bodové konto mohlo být ještě rozsáhlejší nebýt výpadku ve třetí čtvrtině.

Dallas se potýká se střeleckou krizí

Dallas prohrál na palubovce Toronta 71:77, když často ofenzivně naladění Mavericks zapomínali na zadní vrátka. Nejlepším střelcem utkání byl Němec Dirk Nowitzki, jeho 27 bodů však na vítězství nestačilo.

Ostatní spoluhráči se navíc nepotkali se střeleckou formou a až příliš mnoho míčů končilo mimo koš. "Střelecky na tom nejsme zcela nejlépe," konstatoval po zápasu Nowitzki. "Bojujeme, s přehledem útočíme, ale nějak to tam nepadá," dodala hvězda Mavericks.