Hvězdní Lakers poprvé klopýtli

NEW YORK

S první porážkou v letošní sezóně NBA se musejí smířit basketbalisté Los Angeles Lakers. Hvězdy z Kalifornie podlehly ve svém šestém utkání na palubovce New Orleansu 95:114. Prsty v tom měl zejména Sršeň Baron Davis, který položil základ výhry double-doublem - 23 body a 12 asistencemi.

Kobe Bryant a jeho Lakers poprvé prohráli.

Asi nikdo nečekal, že by Lakers v 82 zápasech ani jednou nezakolísali. I přesto, že se nabitý kádr, který doplnili Gary Payton a Karl Malone, nechal před sezónou slyšet, že v prvních padesáti utkáních najde maximálně dva přemožitele.

Jenže - ve čtvrtek sehráli Lakers dramatický tříapůlhodinový souboj se San Antoniem, který se díky dvěma prodloužením protáhl do pozdních hodin, pak je čekal několikahodinový přelet, a tak na regeneraci nezbylo moc času. A první porážka byla na světě.

Hornets mají nyní stejný zápis jako Lakers - 5 vítězství a jedna porážka. To je vůbec nejlepší start v historii klubu. A to přesto, že jim na palubovce schází Jamal Mashburn.

Dva Welschovy body

Basketbalisté Bostonu prohráli ve své hale s New Jersey 87:94. Hosté rozhodli zápas v poslední čtvrtině, do které po výpadku v předchozím dějství vstoupili s mankem jednoho bodu, i když předtím už vedli o patnáct. Boston tak proti Nets neuspěl už poosmé za sebou.

V domácím celku odehrál český reprezentant Jiří Welsch deset minut a byl úspěšný při jedné ze tří střel z pole. Vedle dvou bodů si svou bilanci vylepšil ještě o jeden obranný doskok a jednu finální přihrávku.

Toronto - čtyři body na čtvrtinu!

Toronto dalo ve Washingtonu jen 60 bodů, druhou čtvrtinu dokonce prohrálo nevídaným poměrem 4:29. "Neviděl jsem na naší straně absolutně žádnou snahu něco s tím udělat," zlobil se Vince Carter, s 18 body nejlepší střelec hostujících Raptors.

Zápas v New Yorku se zvrhl ve střelecké dostihy obou týmů i jejich nejvýraznějších jednotlivců. Domácí Knicks zdolali Sacramento 114:111 a o tři body lépe (39:36) vyzněl i souboj Allana Houstona s Predragem Stojakovičem.

Boston - New Jersey 87:94
Nejvíce bodů: Pierce 27, Welsch 2 - Collins, Kidd 19.
Indiana - Cleveland 91:90
Nejvíce bodů: Artest 21 - James 23.
New York - Sacramento 114:111
Nejvíce bodů: Houston 39 - Stojakovič 36.
Washington - Toronto 86:60
Nejvíce bodů: Hughes 16 - Carter 18.