Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky USK mají po utkání v Kaunasu první výhru v EL

26. října 2011 20:30 - KAUNAS

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály dnešní zápas Evropské ligy v Kaunasu 80:70 a v třetím utkání se dočkaly prvního triumfu v soutěži v nové sezoně. České mistryně sehrají další duel příští čtvrtek ve Valencii.

 

Stanislav Peška, ČTK

Tým kouče Lubora Blažka odčinil porážky z prvního utkání v Bourges a minulého domácího nezdaru s Galatasarayem Istanbul. Vysokoškolačky se tentokrát vyvarovaly zaváhání z určitých pasáží zápasů, které je stály lepší výsledek v prvních dvou duelech, a v Kaunasu od začátku držely vývoj utkání ve svých rukou.

Střelecky se blýskla hlavně Frida Eldebrinková, autorka 20 bodů. Švédská reprezentantka si připsala i důležitou trojku čtyři a půl minuty před koncem, kdy Kaunas stále držel naději na obrat a ztrácel na USK osm bodů.

Po zásahu Eldebrinkové, které sekundovala další letní posila Montaňanová, se náskok pražského týmu znovu navýšil na dvouciferné číslo a hostující celek i díky tomu měl poklidnější koncovku.

V ní už nedopustil kolaps jako před týdnem s Galatasarayem, kdy mu nestačilo ani vedení o sedm bodů čtyři minuty před koncem. Pražanky dnes závěr zvládly, i když se musely obejít bez vyfaulované pokošové opory Miltonové-Jonesové.

Utkání skupiny A 3. kola Evropské ligy basketbalistek:
VICI AISTES Kaunas - ZVVZ USK Praha 70:80 (14:21, 30:43, 47:56)
Nejvíce bodů: Pilypaitisová 22, Kemezysová 11, Kuktieneová 9 - F. Eldebrinková 20, Montaňanová 16, Miltonová-Jonesová 13, Vítečková 10. Fauly: 20:21. Trestné hody: 24/17 - 20/13. Trojky: 7:5.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty