Házenkáři vyhráli nad Srbskem a na turnaji čtyř skončí druzí

6. listopadu 2011 21:28 - VRŠAC

Čeští házenkáři na závěr turnaje čtyř zemí v Srbsku porazili domácí výběr 24:23 po poločase 15:10 a skončí na druhém místě. Poslední utkání mezi Chorvatskem a Maďarskem, které začalo ve 20:00, už konečné pořadí neovlivní. Maďaři vyhráli předchozí dvě utkání včetně zápasu proti Česku a nemohou být předstiženi.

Češi sice v úvodu prohrávali 0:2, posléze ale dokázali tříbrankovou šňůrou stav otočit a v 15. minutě vedli už 7:3. Srby nedostal do hry ani oddychový čas a nadále hledali zbraně, jak se prosadit proti skvěle chytajícímu Mrkvovi. Ve 20. minutě vedli čeští hráči už 10:4, v poločase byl jejich náskok pětibrankový.

Obdobný náskok si udržovali i v první polovině druhé části hry. Pak ale několikrát podržel domácí výběr gólman a v 51. minutě Srbové snížili na rozdíl jediné branky. Tři minuty před koncem přišel kritický okamžik, domácí vyrovnali na 23:23, ale závěr duelu nezvládli takticky, dostali se do oslabení a Češi toho využili v nervózní koncovce ke vstřelení vítězného gólu.

Asistent trenéra Jiří Mika ocenil, že český výběr znovu podržel gólman. Po Martinu Galiovi se výborně předvedl Mrkva. "Výborně jsme bránili a za obranou působil vynikající Mrkva, který si jen v prvním poločase připsal čtrnáct zákroků, čímž nám připravoval možnosti pro přechod do rychlých protiútoků," řekl Mika. Podle něj se domácí dostali do hry poté, co Češi prostřídali sestavu, ale závěr zvládl tým kouče Martina Liptáka podle svých představ.

Srbsko - ČR 23:24 (10:15)
Sestava a branky ČR: Mrkva, Galia - Nocar 6, Vítek, Vraný, Kubeš 1, Motl, Jícha 5, Filip, Sobol 6, Horák, Mráz, Juříček 2, Hynek, Šik, Sklenák 4.
Nejvíce branek Srbska: Vujin 5, Sesum 4. Rozhodčí: Volodkov, Zotin (oba Rus.). Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/3. Vyloučení 7:1.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.