Basketbalisté Prostějova prohráli ve Vyzývacím poháru s Roanne

OLOMOUC

Basketbalisté Prostějova prohráli ve 3. kole Vyzývacího poháru v zápase plném zvratů s francouzským Roanne 85:87. O první prohře Prostějova ve skupině C rozhodl nevydařený střelecký úvod. Čtyři minuty se nemohl domácí tým trefit do koše. V závěru naopak Prostějov dokázal zlikvidovat patnáctibodovou ztrátu, v dramatické koncovce se mu už ale obrat nepodařil.

Francouzský tým vstoupil mnohem lépe do zápasu. Chyby protivníka pohotově trestal rychlými protiútoky. Po sedmi minutách vedl tým Roanne 13:3. Po tomto varování se začali domácí basketbalisté probírat z útlumu. Srovnali se soupeřem krok a po čtvrthodině hry už prohrávali pouze o dva body.

Jenže po změně stran následoval další výpadek a ve 29. minutě už Prostějov prohrával dokonce o patnáct bodů. Ze zdánlivě ztraceného zápasu ale Hanáci ještě vykřesali naději. Ale až v poslední minutě, kdy ještě prohrávali sedmibodovým rozdílem. Postupně dostali nervózního protivníka pod tlak a 19 sekund před koncem vedl francouzský celek jen o bod. Vítězství už však ubránil.

Utkání 3. kola skupiny C Vyzývacího poháru basketbalistů.
BK Prostějov - Chorla Roanne 85:87 (10:18, 34:40, 49:63)
Nejvíce bodů: Smith 19, Pandula 16, Venta 15, Slezák 13 - Holland 29, Barrett 18, Nsonwu 11. Rozhodčí: Demetriou (Kypr), Barth (Něm.), Ovinov (Rus.). Trestné hody: 18/14 - 23/18. Fauly: 23:23. Trojky: 11:9. Diváci: 550.