Basketbalistky Brna prohrály v Evropské lize v Košicích

23. listopadu 2011 21:08 - KOŠICE

Basketbalistky Friska Brno prohrály v sedmém kole Evropské ligy v Košicích 54:71 a zůstaly na posledním místě ve skupině C. České vicemistryně doplatily na nepřesnou koncovku hned v úvodní čtvrtině, v níž vstřelily pouze osm bodů a nabídly soupeřkám po chybách desetibodovou šňůru. V závěru zápasu zcela odpadly.

V základní sestavě Brňanek se objevily i Hejdová s americkou pivotkou Robinsonovou, nad jejichž startem kvůli zraněním visel otazník. Právě Hejdová se zasloužila o slibný start. Po jejím dvoubodovém a následně tříbodovém koši získal tým ve 4. minutě náskok 7:5. Střelecky naprosto hluchá pětiminutovka nabídla slovenský soupeřkám laciným způsobem do konce čtvrtiny desetibodový náskok.

Po tomto výpadku hráčky Friska zvýšily bojovnost, agresivitu v obraně i kombinační přesnost. Slovenské mistryně své soupeřky herně nepřevyšovaly a jejich nervozita se projevovala v častých chybách. Ty využívaly brněnské basketbalistky k postupnému srovnání kroku.

Třetí čtvrtinu vyhrálo Brno 18:12 a postupně snížilo košický náskok na pouhé čtyři body. Zásluhu na zlepšeném výkonu měly vedle přesně zakončující Hejdové také Robinsonová, Pecková a Thomasová. Jenže zvrat se Brňankám nepodařil, neboť zvýšené tempo v závěrečné čtvrtině nevydržely.

Mezery se projevily zejména v obraně, agresivněji hrající slovenský tým zvýšil důraz, zpřesnil koncovku a režii zápasu už nepustil. Největší rozdíl ve výkonu obou týmů byl v doskakování. Hlavní oporou Košic byla Ruska Vieruová, která k 16 bodům přidala 14 doskočených míčů.

Utkání Evropské ligy basketbalistek - 7. kolo:
Skupina C:
Košice - Frisco Brno 71:54 (18:8, 37:27, 49:45)
Nejvíce bodů: McCrayová 19, Vieruová 16, Kupčíková 8, Némethová 8 - Hejdová 16, Robinsonová 10, Pecková 9, Thomasová 8. Trestné hody: 17/10 - 25/14. Fauly: 22:18. Trojky: 7:4.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.