Pardubice vybojovaly druhé vítězství ve Vyzývacím poháru

Basketbalisté Pardubic porazili ve třetím utkání Vyzývacího poháru ukrajinský tým BC Hoverla 72:69 a připsali si druhé vítězství v soutěži. Východočeši udrželi domácí neporazitelnost a ve skupině C mají bilanci dvou výher a jedné porážky, stejně jako Prostějov a francouzské Roanne.

Pardubičtí vstoupili do zápasu výborně, před 860 diváky ovládli jednoznačně úvodní čtvrtinu. V šesté minutě vedli už 20:6, první část nakonec vyhráli 24:12.

Hosté se dlouho nemohli prosadit, ale postupně zlepšili hru v obraně a začali dělat Pardubicím problémy. I tak si však v první půli domácí hráči drželi solidní náskok a teprve po přestávce začali mít potíže s důraznou obranou a rychlostí Ukrajinců. Hosté postupně stahovali náskok a ve 36. minutě je Walker dokonce posunul do dvoubodového vedení. O minutu později Čarnecký vyrovnal a ve 38. minutě po bodech Hamptona a Pospíšila měli Východočeši čtyřbodový náskok.

Soupeř, kterému po dvou předchozích porážkách šlo v utkání prakticky o vše, se 28 vteřin před sirénou dotáhl na rozdíl jednoho bodu. Autor 11 bodů Muirhead dvakrát házel trestné hody, avšak v obou případech proměnil pouze po jedné šestce. Posledních osm vteřin se ale domácím podařilo ubránit.

Vyzývací pohár basketbalistů - 3. kolo:
Skupina C:
BK Pardubice - BC Hoverla 72:69 (24:12, 40:28, 55:47)
Nejvíce bodů: Arnold 15, Hampton 14, Pospíšil 12, Tóth a Muirhead po 11 - Tiggs 15, Greene 14, Coleman 11. Rozhodčí: Kartal (Tur.), Hordov (Chor.), Unsworth (Angl.). Trestné hody: 27/18 - 28/17. Fauly: 20:23. Trojky: 4:4. Diváci: 860.