Brno v derby přehrálo Valosun 102:69, USK si poradil s Hradcem

Basketbalistky ZVVZ USK Praha ve 13. ligovém kole zvítězily 89:53 na palubovce Hradce Králové a nadále hájí neporazitelnost. Jasného vítězství dosáhlo i Frisco Brno, které v derby přehrálo domácí Valosun 102:69.

Hráčky USK vykročily za triumfem už v první čtvrtině, kterou zahájily čtrnácti body a následně vyhrály první desetiminutovku 30:7. Velkou zásluhu na tom měla americká pivotmanka Miltonová-Jonesová, která za prvních 13 minut strávených na hřišti nastřílela 18 bodů. Celkem si připsala 20 bodů a 11 doskoků.

Ve zbytku zápasu si mohly české mistryně již dovolit šetřit síly na euroligové zápasy, a tak se hrála poměrně vyrovnaná hra, když hostující hráčky vyhrály zbylé tři čtvrtiny celkem o 13 bodů. Hradec táhla s 18 body Hartigová.

Ještě razantnější nástup do zápasu předvedlo Brno, které v první půli proti Valosunu nastřílelo 65 bodů. Už v první čtvrtině byly české vicemistryně na 35 bodech.

Hlavní zásluhu na výhře měla členka širšího kádru reprezentace Pecková, která zaznamenala 31 bodů a o dva body překonala své maximum z listopadového utkání se Strakonicemi. Navíc si připsala 14 doskoků, z toho sedm v útoku. Dalších 21 bodů a osm doskoků přidala reprezentantka Hanušová.