Flensburg nedal Karviné šanci ani v odvetě PVP, vyhrál o 19 gólů

3. prosince 2011 19:43 - HAMBURK

Házenkáři Karviné podle očekávání vypadli z Poháru vítězů pohárů. Po domácí porážce s německým týmem Flensburg-Handewitt 23:37 prohráli v dnešní odvetě na palubovce favorita ještě výraznějším rozdílem 18:37. Vítězný tým se může těšit na osmifinále.

Německému celku v hale Campus trvalo patnáct minut, než z poměrně vyrovnaného zápasu začal dělat jednoznačnou záležitost, a do poločasu si vypracoval desetibrankový náskok (19:9). I bez tria zraněných opor a při častém střídání měli domácí zápas od té doby neustále pod kontrolou.

Jedinou hrozbu pro ně představoval Radim Chudoba, který byl s osmi góly nejlepším střelcem utkání. Chudoba proměnil všech pět sedmimetrových hodů, jež tým trenéra Rastislava Trtíka dostal k dispozici. V domácím dresu po šesti gólech nastříleli Thomas Mogensen a Viktor Szilagyi.

Odvetné utkání 3. kola PVP házenkářů:
Flensburg-Handewitt - HCB OKD Karviná 37:18 (19:9)
Nejvíce branek: Szilagyi a Morgensen po 6, Glandorf 5 - Chudoba 8/5, Kružík 3, Petrovský 2. Rozhodčí: Bol, Van Eck (oba Niz.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/5. Diváci: 4500. První zápas 37:23, postupuje Flensburg.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.