Prostějovské volejbalistky prohrály v Lize mistryň s Curychem

PROSTĚJOV

Prostějovské volejbalistky prohrály v druhém kole Ligy mistryň doma s Curychem 1:3 po setech 21:25, 12:25, 25:15 a 15:25. Po úvodní pětisetové porážce v Kazani tentokrát svěřenkyně trenéra Miroslava Čady nezískaly ani bod a uzavírají tabulku skupiny C.

Radost prostějovských volejbalistek. Ilustrační foto.

"Hlavní rozdíl byl dnes na bloku. My jsme těžko bránili především Mihajlovičovou, naopak v naší útočné činnosti jsme byli horší," řekl Čada v České televizi. "Pod tlak jsme soupeřky dostali jen v třetím setu podáním," dodal.

Úvod vyšel švýcarskému týmu, který si v obraně pečlivě hlídal zejména Popovičovou. I když Prostějov dokázal vyrovnat, v koncovce setu doplatil na několik nepřesností.

Výtečně blokující hostující celek vládl i v druhé sadě, domácí smečařky marně hledaly způsob jak dostat míč na zem. Vzešla z toho drtivá prohra rozdílem 13 bodů, s kterou se české mistryně setkávají jen velmi zřídka.

Třetí set byl pravým opakem. Prostějov přitlačil na podání, domácí hráčky se začaly prosazovat i v útoku a vyhrály jasně 25:15, jenže po proměněném setbolu se vývoj zápasu zase vrátil do starých kolejí. Curyšská obrana toho soupeřkám dovolila pramálo a hostující celek si nakonec odvezl tři body i díky nevídaným 21 blokům.

"Jediná naše šance byla hrát rychleji. Smečařky byly dost bezradné, chtěly to zahrát silou za každou cenu, a to proti takovým kompaktním blokům nejde," prohlásil Čada. Také smečařka Helena Horká si průběh zápasu představovala poněkud jinak. "Dobře blokovaly, bylo těžké se prosadit. Nevěděly jsme si rady," uznala.

Příští zápas Ligy mistryň odehrají prostějovské volejbalistky v úterý 13. prosince v Sopotech.