Rubriky:

Míčové sporty

Hvězdu NBA Bryanta čeká rozvod, jeho žena může vysoudit až 3,5 milardy korun

18. prosince 2011 12:32 - ORANGE

Hvězdu basketbalové NBA Kobeho Bryanta čeká rozvod, který by mohl poznamenat jeho kariéru podobně jako v případě někdejší golfové jedničky Tigera Woodse. Bryantova žena Vanessa po desetiletém manželství už podala k soudu žádost o rozvod, kterou rodiče dvou dcer podepsali.

 

Tony Gutierrez, ČTK/AP

Bryantovy výkony jsou klíčové pro favorizovaný tým zámořské ligy Los Angeles Lakers. Ten už se přitom chystá na nedělní opožděný start sezony bez legendárního trenéra Phila Jacksona i bez další opory Lamara Odoma, jenž odešel do Dallasu.

Bryant přitom měl dlouhá léta ve své ženě oporu a stála při něm i při zdlouhavém soudu kvůli jeho znásilnění hotelové recepční v roce 2003. Soudní tahanice s mladou dívkou skončily až o dva roky později mimosoudním vyrovnáním.

Manželka třiatřicetileté sportovní hvězdy celých Spojených států podala žádost v pátek i s Bryantovým podpisem. Podle expertů může žena vysoudit až 180 miliónů dolarů (asi 3,5 miliardy korun), což je polovina Bryantova jmění, protože prý neměli uzavřenou předmanželskou smlouvu. Pětiletá Gianna a osmiletá Natalia by měly být v jejich střídavé péči.

"V zájmu našich malých dětí i vzhledem k blížícím se vánočním svátkům žádáme veřejnost o respektování soukromí v této těžké době," uvedl v prohlášení slavný pár, který se potkal před 12 lety.

Někdejší nejlepší golfista světa Tiger Woods se po rozvodu a provalení nevěry na sportovním poli dlouho trápil a další turnaj vyhrál až po dvou letech. Podle odhadů své bývalé ženě, švédské modelce Elin Nordegrenové, zaplatil nejméně 100 miliónů dolarů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty