Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Prostějova prohrály v Lize mistryň se Sopotami

21. prosince 2011 19:53 - PRSTĚJOV

Volejbalistky Modřanské Prostějov prohrály ve čtvrtém kole Ligy mistryň v domácím prostředí s polským týmem Atom Trefl Sopoty 0:3. Hanačky měly blízko k zisku druhé sady, ale neproměnily tři setboly. České mistryně stále čekají na první vítězství v soutěži, ve skupině C jsou s jedním bodem na posledním místě a jejich šance na postup do play off se po dalším neúspěchu hodně vzdálily.

 

Vladislav Galonek, ČTK

Hráčky Prostějova držely se soupeřkami na rozdíl od prvního vzájemného duelu v minulém týdnu krok a sehrály vyrovnanější partii. Chyběla jim ale větší přesnost v koncovce. Po získání náskoku 8:6 v úvodním setu slibný vstup skončil.

"Naše obrana na síti nebyla špatná. Rozhodla spíše připravenost míčů k útoku po naší obraně. V tomto směru byly soupeřky lepší," přiznal prostějovský kouč Miroslav Čada.

Domácí volejbalistky soupeřkám přenechaly iniciativu na síti a chybovaly i v poli. Přesněji kombinující volejbalistky Sopot těžily z útočných akcí Kožuchové a turecké opory Özsoyové, která často úspěšně útočila ze zadního pole. Na síti oběma oporám Sopot velmi dobře sekundovala bývalá hráčka Prostějova Němka Sschuschkeová.

Kouč Čada za nepříznivého stavu 10:16 zařazením nahrávačky Kubínové a Soaresové vrátil na chvíli tým zpět do zápasu. Prostějovu se podařilo snížit na rozdíl dvou bodů 21:23, drama v koncovce ale Sopoty nepřipustily.

I když Prostějovu utekl začátek druhého setu, stačily se ještě domácí hráčky vzpamatovat. Tým táhly v útoku zejména Popovičová s Monzoniovou a Velikou. Právě zásluhou tohoto trojlístku Hanačky v koncovce vedly už 24:22, ale důraznější soupeřky ještě výsledek otočily.

"Byla škoda, že jsme nevyhrály druhý set. Měly jsme k tomu blízko. Dnes hrály soupeřky mnohem lépe než v Sopotech. Situace je pro nás po dnešní prohře velice špatná. Ale máme před sebou ještě dva zápasy a v nich se může se stát cokoliv," řekla prostějovská hráčka Markéta Chlumská.

Nevydařená koncovka výrazně poznamenala psychiku prostějovských volejbalistek. Ve třetím setu už ani jednou nevedly. Polský tým v závěru využil několika chyb protivnic a bez větších problémů dotáhl zápas do vítězného konce. V průběhu šesti dnů se ani v jednom zápase hráčkám Prostějova nepodařilo se Sopotami uhrát ani jeden set.

"První dva sety jsme hráli solidně a drželi se soupeřkami vyrovnanou partii v útoku i v obraně. Po nevydařené koncovce druhého setu jsme psychicky odpadli a zápas se už dohrál v režii Sopot. Byli jsme méně technicky zdatní než soupeř," popsal příčiny prohry kouč Čada, podle nějž se po dnešní prohře vyhlídky na postup do play off dostaly spíše do oblasti teorie.

V závěrečných dvou utkáních v základní skupině hrají české mistryně 11. ledna v Curychu a v posledním duelu hostí 17. ledna vedoucí Kazaň.

Volejbalová Liga mistryň, 4. kolo:
Skupina C:
Modřanská Prostějov - Atom Trefl Sopoty 0:3 (-21, -25, -17)
Rozhodčí: Stipaničev (Srb.), Deregnaucourt (Fr.). Čas: 82 min. Diváci: 1300.
Sestava Prostějova: Veliká 8, Horká 2, Monzoniová 11, Popovičová 12, Hrončeková 4, Smaková 2, libero Chlumská - Kubínová, Soaresová 3, Košická, Artmenková 2. Trenér: Čada.
Kazaň - Curych 3:1 (16, -19, 20, 18)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty