Ve finále Českého poháru házenkářů jsou Lovosice a Frýdek-Místek

LOVOSICE

Ve středečním finále Českého poháru házenkářů se utkají týmy Lovosic a Frýdku-Místku. Ten v dnešním úvodním semifinále porazil Hranice 34:28, domácí Lovosice pak vyřadily obhájce trofeje z Karviné po vítězství 27:25.

První semifinálový duel skončil rozdílem šesti branek a v druhém podobně jednoznačně mířily za postupem Lovosice. Domácí celek, přestože mu chyběl zraněný ostrostřelec Motl, vedl v druhé půli až o osm gólů, jenže pak se Karvinští vzchopili a snížili na 25:26. V poslední minutě však skóroval Berka a na druhé straně zneškodnil lovosický brankář Kylíšek Sliwkův sedmimetrový hod.

O pohár si tak zahrají pátý a osmý celek aktuální extraligové tabulky. Vedoucí tým extraligy Dukla Praha vypadl ve čtvrtfinále s Hranicemi, druhé Zubří prohrálo dokonce ještě o kolo dříve s Frýdkem-Místkem.

Středeční finálový zápas začne v Lovosicích v 16:00, přímý přenos vysílá ČT4.