James se po zranění vrátil do NBA 22 body za čtvrtinu

NEW YORK

LeBron James se po pauze kvůli zranění kotníku vrátil do sestavy basketbalistů Miami ve velkém stylu. V první čtvrtině sobotního zápasu NBA v New Jersey nastřílel 22 bodů, v dalším průběhu utkání přidal ještě deset a výraznou měrou pomohl k výhře Heat 101:90.

LeBron James.

Hostům přitom dál chyběla jiná zraněná opora Dwyane Wade, ale díky Jamesovi měli utkání od počátku pod kontrolou a v poločase už vedli 57:35. James k 32 bodům přidal ještě devět asistencí a sedm doskoků, Miami dál vládne soutěži s jedinou prohrou z devíti zápasů.

Obhájce prvenství Dallas se po nevydařeném začátku zkrácené sezony posunul už na druhé místo v Jihozápadní divizi. V sobotu Mavericks porazili New Orleans 96:81. Ve střeleckém galapředstavení v San Antoniu zvítězili domácí Spurs nad Denverem 121:117.

Jediný bod rozhodl zápas Golden State - Utah, v němž hosté vyhráli 88:87. Rozhodl trestný hod Gordona Haywarda 11 sekund před koncem. Domácí Monta Ellis nastřílel 32 bodů, ale právě jeho ztráta míče nakonec stála Warriors vítězství.

Výtečnou obranu předvedla Philadelphia proti Torontu, které zdolala 97:62. Sixers vyhráli pět ze sedmi zápasů a vedou Atlantickou divizi, před rokem přitom měli v úvodu soutěže nesrovnatelně horší bilanci 3-13.