Bryant potřetí v řadě dal 40 bodů a Lakers porazili Cleveland

LOS ANGELES

Lídr Los Angeles Lakers Kobe Bryant odehrál v NBA třetí čtyřicetibodový zápas za sebou. Tentokrát dovedl kalifornský celek 42 body k vítězství 97:92 nad Clevelandem. Bryant září, jako kdyby jej vůbec neomezovalo zraněné zápěstí odhodové ruky, ve kterém si ještě před sezonou natáhl vazy.

Basketbalista Los Angeles Lakers Kobe Bryant

"Cítím se s tím zápěstím stále lépe, pohodlněji. Je to o motivaci. Nikdo není zvědavý na výmluvy o tom, že jsem odehrál špatný zápas kvůli potížím se zápěstím," řekl Bryant. Na kontě má už 110 čtyřicetibodových zápasů, pouze legendární Wilt Chamberlain a Michael Jordan jich předvedli víc.

Zatímco Lakers jsou po pátém vítězství za sebou už druzí v Západní konferenci, na Východě pokračuje Washington s Janem Veselým v tragickém vstupu do sezóny. Desátou prohru týmu Wizards uštědřila Philadelphia, navíc rozdílem třídy 120:89. Český basketbalista si za dvanáct minut hry připsal jeden doskok, jeho dva střelecké pokusy košem neskončily. Hned v sobotu bude mít Washington možnost odvety před vlastními fanoušky.

Po slabším startu se rozjíždí mistrovský Dallas, který si připsal čtvrtou výhru za sebou. Při debaklu Milwaukee 102:76 se Dirk Nowitzki stal 23. hráčem, který překonal hranici 23.000 nastřílených bodů. Z aktivních hráčů totéž dokázali jen Bryant (28.274) a Kevin Garnett (23.450).

Poražený finalista z minulého ročníku Miami naproti tomu prožívá slabší fázi sezony a prohrál potřetí za sebou. Po dvou nezdarech v prodloužení podlehli v pátek LeBron James a spol. domácímu Denveru 104:117. James byl sice jasně nejlepším střelcem zápasu, ale jeho 35 bodů bylo málo, navíc se opět zranil Dwyane Wade, který špatně došlápl při pokusu o blok.