Míčové sporty

Houston podruhé poznal chuť porážky

14. listopadu 2003 09:48 - NEW YORK

Teprve druhou porážku v letošní sezóně NBA utrpěli basketbalisté Houstonu na palubovce Dallasu. Mavericks uhlídali hvězdného Jao Minga, naopak se činil Dirk Nowitzki a Antoine Walker. Dallas zvítězil potřetí v řadě a v tabulce Středozápadní divize mu patří druhé místo právě za Houstonem.

Walker, který do Texasu přišel před startem ligy z Bostonu v rámci hráčské výměny, při níž putoval na východní pobřeží i Jiří Welsch, nasbíral 17 bodů, 12 doskoků a sedm asistencí. Němec Nowitzki byl nejlepším střelcem Dallasu s 23 body.

Skutečně spokojení mohou být hráči Portlandu, kteří si připsali těsné vítězství nad Sacramentem. V polovině zápasu totiž na vlastní palubovce prohrávali o 18 bodů. Po přestávce se však Blazers zvedli a dotáhli utkání do vítězného konce. Největší měrou se o to zasloužil Zach Randolph s 28 body a 14 doskoky.

Až prodloužení rozhodovalo o výsledku zápasu mezi Chicagem a Minnesotou. Bulls nakonec odlehli 89:92, když vzal osud utkání do svých rukou Latrell Sprewell. Těsně před závěrečnou sirénou vynutil prodloužení, v nastaveném čase pak nastřílel čtyři body.

Dallas - Houston 97:86
Nejvíc bodů: Nowitzki 23 - Jackson 23.
Chicago - Minnesota 89:92 pp
Nejvíc bodů: Rose 25 - Sprewell 27.
Portland - Sacramento 112:110 pp
Nejvíc bodů: Randolph 28 - Stojakovič 27.