Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Prostějova si zahrají play-off Ligy mistryň

17. ledna 2012 20:07 - PROSTĚJOV

Volejbalistky Prostějova porazily v závěrečném utkání základní části Ligy mistryň vedoucí tým skupiny C Dynamo Kazaň 3:1 a postoupily do play off. České mistryně díky dnešní první výhře v soutěži skončily se čtyřmi body jako nejlepší celek z posledních míst a mohou se těšit na čtvrteční los.

 

Luděk Peřina, ČTK

Moravanky potřebovaly nejen porazit Kazaň, ale i pomoc dalších týmů v ostatních skupinách. Pomohly jim porážky Constanty, Drážďan i Mylhúz. Vyřazovací fázi si prostějovské hráčky zahrají ve třetí sezoně za sebou. Čtvrteční los rozhodne o osmi dvojicích, závěrečný turnaj Final Four bude hostit Baku.

"Jsme moc rádi, že se nám podařilo po pěti porážkách v důležitém posledním utkání zvítězit a vybojovat si postup. Skupina byla nesmírně těžká," řekl ČTK trenér Miroslav Čada. Čtvrteční los očekává s napětím, přání na případného soupeře nemá. "V tak silné konkurenci se nedá vybírat. Jsem zvědav, koho nám los přisoudí," dodal.

Kazaň hrála v Prostějově v silně kombinovaném a omlazeném složení. Oproti prvnímu vzájemnému zápasu chybělo ruským mistryním pět zkušených hráček základní sestavy Machnová, Larsonová, Gamovová, Babešinová a Morozová. Důsledkem byla první porážka v LM.

"Porazit Kazaň je vždy malý svátek, i když ruský tým přijel ve značně oslabeném složení. Klíčem k úspěchu byla přesná přihrávka a jistější útok," řekl Čada.

Hanačky vstoupily do utkání koncentrovaně. Byly důrazné v útoku a jisté na podání, soupeř se mohl opírat jen o jistější bloky. Postupně domácí volejbalistky získaly až pětibodový náskok (12:7), ale ruský celek srovnal krok a na chvíli otočil i skóre.

Osm bodů Soaresové

Za stavu 15:16 sáhl kouč Miroslav Čada k zařazení náhradnice Soaresové na podání. Tah mu vyšel dokonale, brazilská rodačka uhrála na servisu osm bodů v řadě a koncovku už domácí tým v pohodě uhrál.

Úspěch hráčky Prostějova uklidnil. Plně převzaly režii druhého setu, nechybovaly na nahrávce a byly pohyblivější než soupeř. I když hostující volejbalistky za stavu 17:24 odvrátily tři setboly, na zvrat jim to nestačilo.

Vynikající výkon z předchozí části duelu ale Hanačky ve třetím setu nezopakovaly. Začaly chybovat a přestala se jim dařit kombinace při zakládání útočných akcí. Ruský tým získal v koncovce vedení 24:20 a neohrozily ho ani dva odvrácené setboly.

Ze strany hostujícího celku to ale v tu chvíli bylo vše. Ve čtvrtém setu šly domácí hráčky hned zkraje do náskoku, první úspěch v sezoně už si nenechaly ujít a nepřipustily to, co v prvním kole v Kazani, kde dvousetové vedení k vítězství nedotáhly. K jejich hlavním oporám v odvetě patřily Veliká, Popovičová a Horká.

"Hráli jsme kolektivně. Ve třetím setu jsme sice na chvíli ztratili kombinační přesnost, ale rychle jsme se opět v dalším důležitém setu vzchopili. Musím pochválit všechny hráčky za velmi dobrý výkon," uvedl Čada.

Prostějov tak ze skupiny C doprovodil do play off Kazaň, Sopoty a Curych, který Čadu hodně překvapil. "Nečekal jsem, že budou mít Švýcarky tak kvalitní sestavu výborných hráček. Ale měli jsme šanci, a proto jsme bojovali do poslední chvíle, neboť jsme ji nechtěli pustit. A nic na tom nemění, že dnes Kazaň přijela bez hvězdy Gamovové a dalších hráček," dodal kouč.

Volejbalová Liga mistryň, 6. kolo skupiny C:
Modřanská Prostějov - Dynamo Kazaň 3:1 (18, 20, -22, 19)
Rozhodčí: Blyaert (Belg.), Bartolini (It.). Čas: 102 min. Diváci: 1200.
Sestava a body Prostějova: Horká 11, Hrončeková 7, Popovičová 12, Veliká 14, Monzoniová 8, Smáková 5, libero Chlumská - Soaresová 2. Trenér: Čada.
Sopoty - Curych 3:2 (16, -23, 22, -22, 10).
Konečná tabulka:
1.Kazaň6410116:714
2.Sopoty6220212:1010
3.Curych6202212:138
4.Prostějov610146:164
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty