Nymburští basketbalisté vyhráli v Pardubicích o 22 bodů

PARDUBICE

Nymburští basketbalisté zvítězili v 24. ligovém kole v Pardubicích 85:63. Obhájci titulu, kteří dosud prohráli jen jednou, tak dál s převahou vedou tabulku, Pardubice jsou třetí.

Basketbalisté Nymburka vyhráli v Pardubicích

Domácí přitom vstoupili do utkání lépe a v páté minutě vedli 10:4. Pak ale nymburský trenér Ginzburg poslal na hřiště Abramse s Naymickem a hra Středočechů rázem dostala jiný obraz. Šest vteřin před koncem první čtvrtiny se hosté zásluhou Abramsových šestek dostali do vedení.

Pardubičtí nezachytili na začátku druhé čtvrtiny nástup soupeře, který postupně získal až dvanáctibodový náskok. Zlepšená obrana domácího celku v třetí čtvrtině ale přinesla snížení, v 26. minutě vedl Nymburk už jen 48:45.

V pravý čas se ale začali trefovat Abrams s Wilsonem a náskok favorita rázem opět vystoupal na dvouciferný rozdíl. V poslední čtvrtině už hosté kontrolovali hru, a když se pardubickým hráčům vytratila střelecká úspěšnost, dovedl Nymburk utkání k výraznému vítězství.

Pardubice - Nymburk 63:85 (16:18, 30:40, 49:60)
Nejvíce bodů: Arnold 18, Peterka 13, Muirhead 10 - Naymick 19, Abrams 18, Wilson a Lenzly po 11. Rozhodčí: V. Lukeš, Znamínko, Kapl. Trestné hody: 17/12 - 10/8. Fauly: 14:12. Trojky: 3:5