Pardubice výhrou nad Novgorodem udržely šanci na postup

Basketbalisté Pardubic zdolali v třetím kole osmifinále Vyzývacího poháru Nižnij Novgorod 87:80 a díky první výhře ve skupině K si uchovali naději na postup. Ruskému týmu nepomohl ani výborný střelecký výkon Poláka Michala Ignerského, jenž zaznamenal 28 bodů.

Během úvodních 15 minut nastřílel Ignerski 17 bodů a v rozletu ho zastavil až třetí faul, po němž strávil zbytek úvodního poločasu na lavičce. I tak domácí tým většinou vedl, čtyři minuty před koncem dokonce o deset bodů (75:65). Ignerski, jenž měl už čtyři osobní chyby, se po návratu do hry pěti rychlými body postaral o snížení, Pardubice si ale závěr pohlídaly.

Východočeši uspěli i díky střelbě trestných hodů, z 37 pokusů jich proměnili 32. Nejlepším střelcem Pardubic byl Muirhead s 20 body, Arnold přidal k 15 bodům stejný počet doskoků.

Za týden přivítají pardubičtí basketbalisté Besiktas Istanbul, kterému v prvním utkání v Turecku podlehli 70:78.