Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Brna vydřely výhru nad Chimikem Južnyj

2. února 2012 21:59 - BRNO

Volejbalistky KP Brno porazily v úvodním utkání osmifinále Vyzývacího poháru ukrajinský Chimik Južnyj 3:2. Brňankám nevyšel vstup do zápasu a vítězství si zajistily po 110 minutách až v tie-breaku, který získaly v poměru 15:9. Odveta je na programu za týden v Oděse. V případě vítězství Chimiku rozhodne o postupujícím dodatečný zlatý set.

"Začali jsme hodně špatně, nedařilo se nám v útoku," uvedl po utkání kouč Brňanek Ondřej Marek. Jeho svěřenkyně po sérii chyb v rozehrávce a kombinačních akcích prohrávaly už 13:20. Marek sáhl ke střídání smečařek, Staňkovou nahradila Toufarová. "Tah se nám vydařil, naše útočná hra se zlepšila. Výborně si vedla i Tobiášová, která zavelela svým výkonem k obratu ve vývoji utkání," dodal Marek.

Ovšem i ve druhém setu Brňanky tápaly a prohrávaly až 9:14. Zlepšení na servisu a také větší agresivita v útoku dopomohla náskok soupeřek zlikvidovat. Domácí volejbalistky odvrátily setbol Chimiku a sadu vyhrály 27:25.

"Ve třetím setu jsme měli hru pod kontrolou a byli jsme lepší i odvážnější," uvedl Marek. Jenže cestu ke snadnějšímu vítězství si domácí volejbalistky zkomplikovaly chybami ve čtvrté sadě, kde jim utekla koncovka. V tie-breaku se domácí hráčky opět vzchopily a dotáhly zápas do vítězného konce. "Odveta bude rozhodně hodně těžká," řekl Marek.

Vyzývací pohár volejbalistek, první zápas osmifinále:
KP Brno - Chimik Južnyj 3:2 (-18, 25, 17, -21, 9).
Rozhodčí: Iliescu (Rum.), Vagniová (It.). Čas: 110 min. Diváci: 250.
Sestava KP Brno: Vincourová, Staňková, Michalíková, Tobiášová, Širůčková, Svobodníková, libero Melichárková - Pospíšilová, Onderková, Toufarová, Jiroušková.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty