Házenkáři Lovosic porazili v extralize druhé Zubří

LOVOSICE

Házenkáři vicemistrovských Lovosic porazili v předehrávce 15. kola extraligy druhý tým tabulky Zubří 24:23. Severočeši v prvním utkání po reprezentační přestávce oplatili soupeři porážku z první poloviny soutěže (21:24).

Lovosičtí si v prvním poločase vypracovali až pětibrankový náskok a i po změně stran ještě vedli bezpečně 18:13. Hostům se pak ale povedly dvě gólové šňůry, při té druhé dali pět branek za sebou a ujali se vedení 23:21. Pak už ale skórovali pouze domácí, vítězný gól dal už tři minuty před koncem Šuma.

Lovosice jsou v neúplné tabulce páté. Z dosahu Zubří, které v sobotu čeká úvodní utkání osmifinále Vyzývacího poháru proti Sportingu Lisabon, se může ve středu dostat vedoucí Dukla Praha. Lídr před šlágrem s třetí Karvinou vede tabulku o dva body.

Extraliga házenkářů - 15. kolo:
Lovosice - Zubří 24:23 (15:10)
Nejvíce branek: Motl 6, Škvařil 5, Šuma 4 - Stržínek a Hanták po 5, Bechný 4. Rozhodčí: Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2. Vyloučení: 2:5. Diváci: 800.