Nymburk i přes skvělý závěr prohrál ve Valencii o jediný bod

Basketbalisté Nymburka prohráli v osmifinálové skupině I Evropského poháru ULEB ve Valencii 72:73, poté co málem dotáhli dvacetibodový náskok soupeře. Český mistr má na kontě dvě výhry a dvě porážky stejně jako VEF Riga, s nímž se za dva týdny utkají doma v přímém souboji o postup.

Ilustrační foto.

Nymburk před týdnem podlehl Valencii doma 71:80, když se mu nedařilo především v úvodu zápasu. To se opakovalo i ve Španělsku. V první čtvrtině se z týmu českého mistra prosadili pouze Pumprla a Benda a výsledkem bylo pouhých 11 bodů.

Ani útok Valencie ale příliš nezářil, a tak Nymburk v poločase ztrácel stále přijatelných 12 bodů. Jenže krátce po startu druhé půle Valencie odskočila až na 20 bodů a v tu chvíli nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít na nějaký obrat. Ten ale málem přišel.

K do té doby nejlepšímu hráči na hřišti Bendovi a Pumprlovi se postupně přidal Lawrence a také náhradník Křemen svými typickými trojkami, ale i šesti asistencemi. Náskok Valencie se rychle zmenšoval a 78 vteřin před koncem to bylo už o pouhé tři body, když Pumprla proměnil koš s faulem i následnou šestku. Vzápětí znovu Pumprla smečí přiblížil Nymburk na jediný bod. To samé se povedlo Lawrencovi po úspěšných trestných hodech soupeře.

V tu chvíli zbývalo do konce 14 vteřin a šance hostů stále žila. Domácí sice znovu uspěli při šestkách, ale šest vteřin před koncem vyrovnal trojkou Pumprla. Jenže Nymburk vzápětí znovu fauloval a San Miguel šestkou rozhodl o výhře Valencie. O vítěznou střelu Nymburka se ještě pokusil Wilson, ale minul.

Pumprla spolu s Bendou zaznamenali každý 18 bodů, Benda navíc přidal osm doskoků z toho šest v útoku. Za domácí si připsal 15 bodů Rafa Martínez.

Osmifinále Evropského poháru ULEB basketbalistů - 4. kolo:
Skupina I:
Valencie - ČEZ Nymburk 73:72 (19:11, 40:28, 60:51)
Nejvíce bodů: Martínez 15, Caner-Medley 11, De Colo, Faverani a Claver po 9 - Benda a Pumprla po 18, Lawrence 13, Křemen 11. Rozhodčí: Pukl (Slovin.), Sahin (It.), Reiter (Něm.). Fauly: 21:23. Trestné hody: 20/14 - 15/13. Trojky: 3:7. Diváci: 5800.
Gravelines - VEF Riga 62:69