Házenkáři Zubří zdolali v pohárovém osmifinále Sporting Lisabon

ZUBŘÍ

Házenkáři Zubří zvítězili v prvním osmifinálovém utkání Vyzývacího poháru nad Sportingem Lisabon 26:23. Odveta se hraje v Portugalsku za týden.

Pod netradičním dohledem dvou ženských rozhodčí Zubřané nejúspěšnější portugalský celek v úvodu zaskočili, brankář Figueira ale domácí střelce brzy prohlédl. Valaši přesto dál hráli s obrovským nasazením, v 15. minutě vedli 7:4 a lisabonská lavička si brala oddechový čas. Po několika neproměněných šancích domácího celku Sporting opět vyrovnal.

Na úvod druhé půle se předvedl skvělým zákrokem proti nařízené sedmičce Malina a rozhodující moment přinesla 49. minuta, kdy domácí zejména díky Stržínkovi bleskově získali třígólový náskok. Přesto drama trvalo až do posledních minut. Pětačtyřicet vteřin před koncem zvýšil na 26:23 svou desátou trefou v utkání Stržínek, Malina vytáhl poslední zákrok a Zubří tak slavilo tříbrankové vítězství.