Oslabené Chicago porazilo v NBA Boston

I bez Derricka Rose dokázali basketbalisté Chicaga porazit v čtvrtek v NBA Boston 89:80. Bulls o výhře v zápase plném zvratů rozhodli v poslední čtvrtině.

Lítý boj mezi basketbalisty Chicaga Johnem Lucasem (vlevo) a Tajem Gibsonem s Rajonem Rondem z Bostonu.

Boston vstoupil do utkání lépe a brzy vedl o osm bodů. Domácí Bulls se včas probrali a ve třetí čtvrtině vedli až o 16 bodů. Celtics zabojovali a v poslední části ještě chvíli vedli o dva body, ale Bulls zakončili zápas šňůrou 20:6 a radovali se tak už ze sedmého vítězství z devíti zápasů bez Rose v sestavě.

Chicago táhli Carlos Boozer s 23 body a 15 doskoky, Luol Deng s 23 body a 10 asistencemi a Joakim Noah s 15 body a 16 doskoky. V dresu Celtics nasbíral Kevin Garnett 18 bodů a 10 doskoků. Bulls svého soupeře porazili v doskocích 52:37, a přestříleli v trojkách 10:3.

Osmnáctibodové vedení promarnil Portland, který prohrál s Los Angeles Clippers 71:74.