Míčové sporty

Basketbalistky Brna zdolaly Hradec Králové až po prodloužení

20. února 2012 19:27 - BRNO

Basketbalistky Friska Brno porazily v utkání 8. kola nadstavby Hradec Králové až po prodloužení 73:67. Hostující Východočešky byly blízko tomu, aby po USK a VŠ Praha jako třetí tým v ročníku získaly skalp bývalých šampionek.

Brňanky bez zraněné americké opory Thomasové totiž potvrzovaly roli favorita jen v prvním poločase, v němž získaly dvanáctibodový náskok. Ve třetí čtvrtině ale tým Jana Bobrovského dal jen devět bodů a tuto pasáž prohrál o čtrnáct.

V závěru normální hrací doby se pak domácí celek ujal vedení 61:57, soupeř ale po přesných střelách Hartigové a Ovsíkové vyrovnal a dokonce měl možnost skóre otočit, jenže chybou v útoku se připravil o možnost zakončení. V pětiminutovém nastavení bojovně naladěný hostující celek ještě dvakrát vyrovnal, ale pak inkasoval osm bodů za sebou.

"Po změně stran jsme začali hrát velmi špatně. Nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdší hrou soupeře. V prodloužení jsme měli více štěstí. Náš výkon rozhodně neodpovídal mým představám," uvedl trenér Bobrovský, jehož celek dohrával zápas bez zraněné Abdiové.

Frisco Brno - Hradec Králové 73:67 po prodl. (16:11, 36:24, 45:47, 61:61)
Nejvíce bodů: Pecková a Hanušová po 18, Stehlíková 14 - Rosenbaumová 14, Kuthanová 13, Ovsíková 11.

Časová osa: Míčové sporty