Nymburk i potřetí v sezoně porazil v NBL Prostějov

NYMBURK

Mistrovský Nymburk porazil i ve třetím vzájemném utkání v sezoně NBL druhý tým tabulky Prostějov, tentokrát až po boji 88:82. Náskok v čele nadstavbové skupiny zvýšil účastník Evropského poháru ULEB na šest bodů.

Nymburk zvítězil nad Prostějovem v lize už popáté za sebou včetně dvou výher z konce minulé sezony, kterými zakončil finálovou sérii. Hanáci dnes ale se Středočechy drželi krok a po povedeném vstupu do druhého poločasu, který zahájili deseti body za sebou, se díky Prášilově trojce ujali vedení 49:45.

Nymburk ale kontroval osmi body v řadě, vzal si vedení zpět a ještě před poslední přestávkou si vypracoval poprvé dvouciferné vedení. Hanáci se ale nevzdali a 81 sekund před koncem trojka Panduly znamenala snížení na 80:81. Nymburk však obrat nepřipustil, jeho vítězství jistil pěti body Sokolovský. Nejlepším střelcem zápasu byl s 21 body jeho spoluhráč Petr Benda.