Karviná se nadřela na výhru v Kopřivnici a je znovu druhá

Házenkáři Karviné udolali v 18. kole extraligy předposlední Kopřivnici 24:22 a nejméně do neděle se vrátili na druhé místo tabulky o bod před Zubří. To má teprve před sebou zápas s Přerovem a ještě další utkání k dobru.

Favorizovaným hostům se za celý zápas nepovedl v Kopřivnici trhák. V poločase byl stav nerozhodný 11:11, až v závěru Karvinští mírně odskočili, ale o výsledek se museli strachovat až do konce.

Na Zubří se bodově dotáhl Jičín, který porazil souseda v tabulce Lovosice 24:21 a vicemistrovi se na čtvrtém místě tabulky vzdálil už na pět bodů. V prvním poločase přitom měli jasně navrch hosté a vedli až o pět gólů, v přestávce pak ještě 14:11. Po změně stran ale Lovosice nezachytily nápor domácích a prohrály s nimi i druhý vzájemný zápas v sezoně.

Extraliga házenkářů - 18. kolo:
Třeboň - Plzeň 17:24 (9:10), KP Brno - Frýdek-Místek 28:26 (13:13), Jičín - Lovosice 24:21 (11:14), Kopřivnice - Karviná 22:24 (11:11).