Basketbalisty Nymburka nezastavila ani Ostrava

Ani v desátém kole nenašli basketbalisté Nymburka přemožitele. V Ostravě zvítězili 101:83 a vedou tabulku o dva body před Děčínem, který vyhrál na palubovce pražské Sparty 108:90. Ve středu tabulky je situace značně vyrovnaná, pátý a jedenáctý celek od sebe dělí jen dva body.

Nymburk v Ostravě splnil roli favorita až ve druhém poločase. V první dvacetiminutovce byli totiž ostravští mladíci Středočechům hlavně zásluhou dlouho stoprocentně střílejícího Gavláka rovnocenným soupeřem. Zvrat ve vývoji nastal od 25. minuty, kdy základní pětce domácích začaly docházet síly a hosté odskočili na rozdíl 13 bodů.

Severomoravské basketbalové derby mezi Mlékárnou Kunín a obhájci trofeje z Opavy skončilo v Novém Jičíně vítězstvím domácího celku 100:88. Hosté pod vedením hrajícího trenéra Davida Klapetka po vyrovnaném začátku tahali za kratší konec provazu a pouze ve třetí čtvrtině zápas zdramatizovali. Kromě úvodu (6:7) byli Novojičínští po celé utkání ve vedení.

Ve třetí části sice domácí polevili a hosté patnáctibodové manko stáhli na rozdíl pouhých tří bodů (57:54). Domácí ale sérií rychlých protiútoků opět odskočili na desetibodový rozdíl. "Zahráli jsme dobrý zápas a bylo to v současné době naše maximum," konstatoval hostující Klapetek, který zaskakoval za Slobodana Nikoliče, který z Opavy odešel trénovat do Sofie.

Kunín je čtvrtý v obklopení obou brněnských týmů, Opavané uzavírají na šestém místě horní polovinu tabulky, ale stejně bodů jako oni mají i vysokoškoláci, kteří prohráli v Ústí nad Labem 62:76, a také Ostrava, Sparta i Pardubice.

Výsledky - 10. kolo:
Ústí nad Labem - USK Praha 76:62 (17:21, 40:35, 47:49)
Nejvíce bodů: Modr 17, Gittens 15, Feštr a Kuzmanič po 9 - Pohanka 14, Peleška 12, Bosák 11. Rozhodčí: Macela, Vrážel. Trestné hody: 33/17 - 7/4. Fauly: 17:26. Trojky: 5:10. Diváci: 800. Nejlepší hráč utkání: Feštr.
Sparta Praha - Děčín 90:108 (26:17, 43:51, 67:79)
Nejvíce bodů: Ličartovský 20, Miloš 16, Reinberger 14, David Douša 11, Kraus 10 - Roberts 21, Sanders, Wiedner a Mir. Soukup po 16, Balík 14, Šušák 11. Rozhodčí: Lukeš, Vondráček. Trestné hody: 42/29 - 39/31. Fauly: 29:33. Trojky: 9:7. Diváci: 600. Nejlepší hráč utkání: Roberts.
Ostrava - Nymburk 83:101 (30:27, 44:45, 62:68)
Nejvíce bodů: Gavlák 26, Prášil 25, Dostál 13 - Whitfield 23, Mujagič 22, Zídek 18, Trnka 12, Johnson 10. Rozhodčí: Šedivý, Kurz. Trestné hody: 24/16 - 24/19. Fauly: 19:21. Trojky: 13:10. Diváci: 1000. Nejlepší hráč utkání: Mujagič.
Pardubice - Chomutov 61:59 (11:18, 24:26, 41:40)
Nejvíce bodů: Raděj 14, Laco a O. Marek po 12, Grepl 11 - Ivič 14, Doksanský 12, Schmida 10. Rozhodčí: Paulík, Karásek. Trestné hody: 24/17 - 15/13. Fauly: 20:25. Trojky: 4:8. Diváci: 500. Nejlepší hráč utkání: Raděj.
Mlékárna Kunín - Opava 100:88 (24:17, 52:40, 74:69)
Nejvíce bodů: Bobb 25, Šoška 19, Hájek 14 - Sucharda 25, Sokolovský 15, Beneš 13, Stuchlý 11, Czudek 10. Rozhodčí: Zachara, Hartig. Trestné hody: 21/13 - 27/21. Fauly: 22:20. Trojky: 5:9. Diváci: 1000. Nejlepší hráč utkání: Bobb.
Předehráno ve čtvrtek: Triga Brno - A PLUS Brno 91:96 (42:58)