Basketbalovou tahanici vyhrálo Toronto

NEW YORK

Až po druhém prodloužení se mohli radovat basketbalisté Toronta z vítězství 101:97 nad Houstonem v nedělním utkání zámořské NBA. Hrdinou byl domácí Raptor Chris Bosh. Zelenáč bez respektu sedm sekund před koncem normální hrací doby trojkou vyrovnal a v nastaveném čase přidal dalších deset bodů.

Celkem Bosh nastřádal 25 bodů a počínal si jako mazák. Čtvrtý z letošního draftu pomohl Torontu udržet domácí neporazitelnost, Raptors vyhráli pět utkání v řadě. "Měl štěstí. Vypustil střelu a doufal, že tam spadne," kroutil hlavou houstonský Steve Francis. A spadla - 7,2 vteřiny před koncem.

První prodloužení skončilo 6:6 a šlo se do dalšího, v němž už mělo navrch Toronto. Vyhrálo druhé nastavení 12:8.

Také v dalších dvou zápasech nedělního programu nezaváhaly domácí celky. Zatímco Sacramento zdolalo 106:104 hosty z Golden State rovněž až po boji, o výhře Lakers nad Miami 99:77 nebylo pochyb.

Toronto - Houston 101:97 po druhém prodl.
Nejvíce bodů: Bosh 25 - Francis 25.
Sacramento - Golden State 106:104
Nejvíce bodů: Stojakovič 33 - Richardson 31.
Los Angeles Lakers - Miami 99:77
Nejvíce bodů: Bryant 27 - Odom 18.