Basketbalistky Trutnova porazily vedoucí Szolnok

Basketbalistky Trutnova senzačně zvítězily v Poháru FIBA na hřišti vedoucího celku skupiny B Szolnoku 72:70, vyhráli i basketbalisté Trigy Brno, kteří v Superlize zdolali rakouský Klagenfurt 86:75. Ostatním českým celkům se v evropských basketbalových soutěžích nedařilo.

Basketbalistky USK Praha si připsaly čtvrtou prohru v Evropské lize. V Ružomberku podlehly v 5. kole po vyrovnaném průběhu až v koncovce 60:73. Soupeř se dočkal prvního úspěchu a posunul se v tabulce skupiny před české vicemistryně.

Oba celky si vypracovaly opakovaně maximálně čtyřbodový náskok, který nikdo nedokázal zlomit ve výraznější vedení. Až dvě minuty před koncem se to podařilo v bouřlivé atmosféře domácím, Pražanky musely začít riskovat, a protože jejich pokusy o tříbodové koše se minuly účinkem, radoval se slovenský celek.

Evropská liga - skupina A:
Ružomberok - USK Praha 73:60 (22:21, 36:35, 55:54)
Nejvíce bodů: Garčárová 13, Lásková a Michulková po 12 - Pechová 18, Matovičová 17, Borovičková 11, Voračková 10. Rozhodčí: Bódnár (Maď.), Lenczowski (Pol.). Trestné hody: 9/8 - 16/12. Fauly: 13:12. Trojky: 3:4. Diváci: 1100.
8. USK Praha514304:3696

Basketbalistky Trutnova senzačně zvítězily v Poháru FIBA na hřišti vedoucího celku skupiny B Szolnoku 72:70 a připsaly si druhé vítězství v soutěži. Ještě v poločase sice český celek prohrával s lídrem maďarské ligy 35:38, nakonec mu ale připravil vůbec první porážku v sezoně. Ani výhra však Trutnovu nevrátila naděje na postup ze skupiny, na kýžené druhé místo už nemůže postoupit.

1. Szolnok541346:3119
2. Benátky431309:2797
3. Trutnov523321:3487
4. Celje404240:2784

Basketbalisté Trigy Brno porazili v pátém kole superligy rakouský Klagenfurt 86:75, když o svém vítězství rozhodli přesnější koncovkou ve druhé čtvrtině. Klagenfurt držel zásluhou tvrdé hry v obraně se svým soupeřem krok v úvodní čtvrtině, v dalším průběhu se mu však přestalo dařit střelecky.

Dalším dvěma českým celkům se v superlize nedařilo. Druhý tým české ligy Děčín bez zraněných Sanderse a Sitaře prohrál v Rakousku s Gmundenem 71:89, pražský USK inkasoval porážku v Nitře 78:81.