Bryant dotáhl Lakers k vítězství nad Chicagem

Basketbalista Kobe Bryant z Los Angeles Lakers v duelu s Chicagem opět ukázal, jak sehrát skvělý závěr zápasu. V závěrečné čtvrtině nastřílel 17 z 28 bodů a přispěl tak k celkovému vítězství domácího týmu 101:94.

"Po nějaké době jsem se zase zvednul, v útoku jsem přidal na agresivitě," pochvaloval si po utkání Bryant. Lakers se museli v závěrečné čtvrtině obejít bez Shaquilla O'Neala, který si natáhl lýtkový sval a trenér Phil Jackson jej stáhl ze hry. "Shaquille možná vynechá pár zápasů, ale zranění není vážné," přiblížil potíže basketbalového obra kouč Jackson.

Jiří Welsch dal čtyři body za Boston, který neuspěl ve Philadelphii. Hosté prohráli těsně 85:87 a připsali si třetí porážku za sebou. Český basketbalista proměnil všechny čtyři trestné hody, při střelbě z pole byl neúspěšný.

San Antonio vyškolilo Atlantu

Obhájci titulu ze San Antonia deklasovali Atlantu 114:75 - už v poločase měli na kontě v této sezóně rekordních 68 bodů. Hostům se vůbec nedařila střelba, jejich nejlepším střelcem byl Shareef Abdur-Rahim s 16 body. Ještě vyšším rozdílem skončil zápas v Sacramentu, kde domácí tým rozdrtil Orlando 122:92.

Floridskému týmu nepomohla ani nedávná výměna trenéra a prohrál podvanácté za sebou. "Nehrají špatně, ale po takové sérii porážek jim chybí sebevědomí," zastal se soupeře Vlade Divac. Jeho spoluhráč Brad Miller si připsal první triple double v kariéře za 22 bodů, 14 doskoků a 10 přihrávek.

Philadelphia - Boston 87:85
Nejvíc bodů: Iverson 24 - Pierce 33 (Welsch 4).
New Orleans - Indiana 75:76
Nejvíc bodů: Davis 33 - O'Neal 24.
Cleveland - Minnesota 83:97
Nejvíc bodů: James 19 - Sprewell 31.
Detroit - New York 94:85
Nejvíc bodů: Billups 23 - Thomas 16.