Volejbalistky KP Brno porazily v Poháru CEV Feldkirch 3:0

Volejbalistky KP Brno porazily ve svém závěrečném utkání v kvalifikační skupině Poháru CEV v Rakousku domácí Feldkirch za pouhých 65 minut hladce 3:0. Naopak volejbalistky Olomouce prohrály i své třetí utkání.

Brňanky převyšovaly své soupeřky důrazem při podání i pestřejší hrou na síti a ani v jednom setu neměly problémy. O postupujícím týmu rozhodne večerní zápas Villebon - Ankara, Brno je už mimo hru.

"Pouze ve třetí sadě jsme po nepřesnostech v přihrávce dostali více bodů, koncovku jsme ale zvládli rovněž bez problémů. I když jsme nepostoupili, byl pro nás turnaj cennou zkušeností, při níž jsme si změřili síly s kvalitními soupeři," uvedl pro ČTK trenér brněnských volejbalistek Miroslav Čada.

Feldkirch - KP Brno 0:3 (-13, -15, -21)

Rozhodčí: Riveira (Šp.), Ujházyová (Maď.). Čas: 65 minut. Diváci: 400.

Sestava Brna: Šimánková, Jamborová, O. Hanusová, Hasalíková, Chalcarzová, Franková, libero Tomanová - Fiedlerová, E. Hanusová.

Tabulka:
1. Brno3216:55
2. Villebon2206:14
3. Ankara2115:33
4. Feldkirch3031:93

Olomouc porazili všichni

Ještě horší osud potkal dalšího českého zástupce v soutěži v bělehradské kvalifikační skupině. Volejbalistky Olomouce se zde rozloučily s turnajem Poháru CEV porážkou 2:3 s moskevským CSKA. Pátý celek české extraligy si nechal první vítězství utéct mezi prsty, protože vedl už 2:0 na sety. Další tři však patřily po hodině a půl Ruskám.

Olomouc tak prohrál všechny tři zápasy. Jeho hráčky nestačily před tím ani na domácí Bělehrad, ani na Panathinaikos Atény, za který hraje bývalá reprezentantka Kateřina Jenčková.

UP Olomouc - CSKA Moskva 2:3 (21, 17, -19, -11, -10)

Rozhodčí: Salabašjan (Bul.), Hranič (Chorv.). Čas: 85 min. Diváci: 500.

Sestava Olomouce: Biksadská, Maslaňáková, Michnová, Kučerová, Trundová, Motyčková, libero Vaňáková.