Chomutov se v lize basketbalistů dočkal prvního vítězství

Chomutovští basketbalisté angažovali bývalého reprezentanta Josefa Jelínka a především jeho zásluhou se v lize dočkali prvního vítězství. Severočeský celek porazil v 11. kole Trigu Brno 86:78. Nadále vede Nymburk, který nezaváhal ani proti Ústí nad Labem.

Brněnský tým A Plus zakončil první polovinu základní části nejvyšší soutěže vítězstvím nad Ostravou 83:65 a v tabulce udržel kontakt s vedoucím duem. Za druhým Děčínem zaostávají Brňané jen vinou horšího skóre, první Nymburk má dvoubodový náskok.

Chomutovský nováček nejvyšší soutěže vděčil za první vítězství především nové posile, Jelínek totiž nastřílel do brněnského koše 25 bodů. Další nový hráč v chomutovském dresu, rozehrávač Miroslav Šverma z Kutné Hory, se na výhře nad Trigou podílel dvanácti body.

Chomutov si hned na začátku vytvořil značný náskok, ale favorizovaný soupeř jej během závěrečných patnácti minut takřka vymazal. V nervózní koncovce nicméně Severočeši první letošní vítězství udrželi.

Ústečtí nezahájili těžkou sérii tří zápasů proti nejlepším ligovým celkům dobře - v Nymburku už po první čtvrtině jasně prohrávali a ve zbytku zápasu stačilo domácím jen udržovat vybudovaný náskok. Středočeši tak vyhráli jedenáctý ligový zápas za sebou a nadále neochvějně vládnou tabulce.