Brno a USK Praha nadále vládnou basketbalové lize žen

BRNO/STRAKONICE

Hladce si se svými soupeři poradily nejlepší celky v lize basketbalistek. Vedoucí obhájkyně titulu z Brna zdolaly v šestém kole Slovanku 146:37, pražské vysokoškolačky zvítězily ve Strakonicích 103:64.

Brněnský zápas byl jednoznačnou záležitostí domácího týmu, o čemž svědčil i výsledný rozdíl 109 bodů. Pouze v úvodní desetiminutovce stačily basketbalistky Slovanky alespoň částečně odpovídat na rychlé protiútoky. V dalším průběhu už dominovaly zcela jednoznačně úřadující šampionky, i když trenér Jan Bobrovský dal hodně prostoru náhradnicím.

Také Strakonice byly v první čtvrtině favorizovaným vysokoškolačkám vyrovnaným soupeřem, postupem času se však výkonnostní rozdíl stále více prohluboval. Po půlhodině hry už Pražanky vedly rozdílem 30 bodů.

Jen v první čtvrtině sehrály karlovarské basketbalistky, vedené novým trenérem Tomášem Veselým, rovnocennou partii s třetím celkem soutěže Trutnovem. Domácím se nedařilo ubránit Dobrovičovou a navíc už v 15. minutě musela ze hry pivotka Magerčiaková pro pět osobních chyb. Veselý často střídal, na začátku poslední části se výkon jeho týmu zlepšil, ale na zvrat Karlovy Vary neměly.