Dukla v házenkářském šlágru porazila o sedm gólů Plzeň

Házenkáři Dukly porazili ve šlágru 9. kola Plzeň jednoznačně 32:25 a připsali si sedmé extraligové vítězství za sebou. Západočeši nevyžili možnost předstihnout vedoucí Karvinou, jež v neděli hostí Nové Veselí.

Házenkáři Dukly na archivním snímku.

Pražané prakticky rozhodli o vítězství nad druhým týmem tabulky už v prvním poločase, který vyhráli o osm gólů (18:10). Ještě před přestávkou se dostal do branky hostů čtyřiačtyřicetiletý trenér Petr Štochl, jenž musel vzhledem k personální nouzi po roce a půl od ukončení úspěšné kariéry obléci dres.

V druhém poločase hrál Talent tým Plzeňského kraje vyrovnanější roli, ale velký náskok Dukly nevymazal. Západočeši si tak připsali třetí porážku v sezoně a první od září.

Pražané se díky prodloužení vítězné série dostali v tabulce před dosud čtvrté Lovosice, jež v divokém zápase remizovaly 27:27 v Hranicích. Hosté ze severu Čech vyhráli první poločas jednoznačně 17:10, domácí hrající první zápas po měsíci ale v druhé půli vývoj otočili a Jiří Motl zachránil Lovosicím dvacet sekund před koncem alespoň bod.