Indiana stále na koni, vyhrála posedmé v řadě

NEW YORK

Přerušit vítěznou sérii Indiany trvající už šest zápasů mohli basketbalisté New Yorku Knicks ve čtvrtečním utkání NBA. To by ovšem museli nastřílet víc než pouhých sedmdesát bodů. Jermaine O'Neal a Ron Artest dotáhli Pacers k dalšímu vítězství, Knicks prohráli 70:93.

Jermaine O'Neal z Indiany (vlevo) nastřílel v utkání s NY Knicks nejvíc bodů. (ilustrační foto)

"Tihle dva jsou skutečné osobnosti ligy," prohlásil na adresu nejplatnějších hráčů Indiany kouč Knicks Don Chaney. "Nejen že hrají skvěle dopředu, ale jsou platní i v defenzivě," dodal. O'Neal zaznamenal 27 bodů a 11 doskoků, Artest přispěl 21 body.

Utkání mělo jednoznačný průběh a trenér Indiany si tak v poslední čtvrtině mohl dovolit nechat O'Neala, jehož trápila bolavá záda, odpočívat.

Do slušné formy se dostává finalista loňského ročníku NBA z New Jersey. Ve čtvrtek si poradili s Los Angeles Clippers 102:96. Nets o výsledku prakticky rozhodli ve druhé čtvrtině, kdy soupeře přestříleli 26:12 a vedení po zbytek zápasu nepustili.

"Jsme zase tam, kde chceme být," řekl trenér New Jersey Byron Scott. "Konečně se nám vrátila herní pohoda, která se po úspěšném konci sezóny trochu vytratila," dodal kouč. Clippers prohráli páté utkání v řadě.

Indiana - New York 93:70
Nejvíc bodů: O'Neal 27 - Thomas 12.
Los Angeles Clippers - New Jersey 96:102
Nejvíc bodů: Maggette 20 - Kittles 22.