Volejbalistky Olomouce se v extralize posunuly do horní čtyřky

V bitvě o účast v elitní čtveřici extraligy volejbalistek v sobotu získaly důležité vítězství hráčky Frýdku-Místku, které vyhrály na Slavii a pojistily si třetí místo. Na půdě přerovského nováčka uspěla v poměru 3:1 také Olomouc, která je nyní čtvrtá, všechny týmy však dělí od vedoucího tandemu Brno - Olymp Praha obrovská bodová propast.

Ve vítězném tažení pokračují volejbalistky KP Brno. V 10. kole smetly za pouhých 64 minut ve třech setech Liberec, jenž byl obhájkyním titulu aspoň trochu vyrovnaným soupeřem pouze v úvodním dějství. Od druhé sady již Brňanky přehrávaly soupeřky ve všech herních činnostech. "Úplně jsme vyhořeli zejména na přihrávce. Podali jsme katastrofální výkon," hodnotil střetnutí zklamaný liberecký kouč Stanislav Václavík.

Trenér Brna Miroslav Čada byl naopak s hrou svého družstva spokojen. "Postupně jsme se zlepšovali. Potěšily mě obvyklé náhradnice Fiedlerová s Boháčovou, jimž jsem dal tentokrát příležitost v základní šestce. Liberecké volejbalistky jsme trápili především účinným podáním," povšiml si.

Ani Ostravě se nepovedlo vzít favoritkám z Olympu alespoň set a po prohře 0:3 klesla na šesté místo extraligové tabulky. Volejbalistky z Prahy rozhodly ve všech koncovkách setů, byly jistější v útoku a při obraně na síti. Týmy čekají ještě čtyři kola základní části, poté se rozdělí do dvou výkonnostních skupin.

Výsledky - 10. kolo:
Přerov - Olomouc 1:3 (20, -21, -16, -21), Rozhodčí: Pecháček, Kovář. Čas: 91 min. Diváci: 300
Slavia Praha - Frýdek-Místek 1:3 (-23, -19, 21, -18), Rozhodčí: Labašta, Krtička. Čas: 98 min. Diváci: 200
Brno - Liberec 3:0 (22, 9, 13), Rozhodčí: Grabovský, Činátl. Čas: 64 minut. Diváci: 500
Ostrava - Olymp Praha 0:3 (-21, -18, -20), Rozhodčí: Pavelek, Blažek. Čas: 80 min. Diváci: 250