Míčové sporty

Welschův Boston promrhal náskok 29 bodů

6. prosince 2003 11:30 - NEW YORK

Devětadvacet bodů měli basketbalisté Bostonu s Jiřím Welschem v sestavě k dobru v utkání s Phoenixem, přesto dokázali prohrát. Navíc na domácí palubovce. Fanoušci i hráči Celtics zažili ve druhém poločase noční můru, po skvostném obratu hostů svítilo na tabuli skóre 110:106 pro Suns.

Jiří Welsch odehrál 37 minut a zaznamenal devět bodů a šest doskoků, k tomu ještě pět asistencí. Více času na palubovce strávila již jen domácí hvězda Paul Pierce a duo Phoenixu Stephon Marbury a Shawn Marion.

Pro Phoenix to byla největší ztráta, kterou v utkání NBA dokázali jeho basketbalisté smazat. Obratu ve druhém poločase přitom nevěřil ani tahoun hostů Marbury. "Prostě jsme po návratu ze šatny začali hrát úplně jinou hru. Vlastně jsme ani nehráli na vítězství, ale jenom o čest," podivoval se nejlepší střelec Phoenixu, který v závěru zaznamenal hned tři trojky za sebou.

Naopak velké zklamání zažíval Vin Baker, jenž Bostonu pomohl dvaadvaceti body. "Nikdy jsem podobnou porážku nezažil. Bylo těžké být na hřišti a nedokázat to krvácení zastavit," řekl Welschův spoluhráč.

Hlavní problém Bostonu spočíval ve špatné úspěšnosti střelby. zatímco v prvním poločase trefili každý druhý pokus, ve třetí a čtvrté čtvrtině měli úspěšnost jenom 36 procent.

První domácí porážka Králů

Až prodloužení rozhodlo o ukončení osmizápasové vítězné série Sacramenta. Basketbalisté Kings totiž podlehli Minnesotě 109:112 v prodloužení a museli se smířit s první domácí porážkou v této sezóně.

Oba týmy předváděly špičkový basketbal. "Právě tohle chtějí basketbaloví fanoušci vidět - týmy které hrají nahoru dolů a agresivně v útoku i obraně," chválil oba týmy kouč Minnesoty Flip Sanders.

S tím navzdory porážce svého celku souhlasil i zkušený pivot Sacramenta Vlade Divac. "Věděli jsme, že to bude hodně náročný zápas, protože Minnesota je na západě jedním z nejlepších týmů. Podobné měření sil je vždycky zajímavé," dodal.

Výsledky NBA
Toronto - Atlanta 92:87, Boston - Phoenix 106:110, New Jersey - Milwaukee 93:86, Miami - Philadelphia 90:93, Memphis - Washington 92:77, Orlando - San Antonio 94:105, New Orleans - Houston 74:83, Denver - Golden State 98:91, Utah - Los Angeles Clippers 86:67, Portland - New York 88:81, Seattle - Indiana 94: 101, Sacramento - Minnesota 109:112 po prodloužení.