Basketbaloví Magic čekají na zázrak

NEW YORK

Devatenáctou porážku v řadě museli v zámořské NBA spolknout basketbalisté Orlanda. Je už jen málo míst na basketbalové mapě, kde ještě neuspěli. Tentokrát prohráli o třináct bodů v Dallasu. Nebezpečně se tak blíží neslavnému rekordu soutěže, který 24 porážkami za sebou ustanovili Cleveland Cavaliers v roce 1982.

Orlando nespasil ani hvězdný kanonýr Tracy McGrady.

Cleveland série dosáhl na přelomu sezón, v jedné sezóně měly nejvíce porážek v řadě Vancouver Grizzlies (1995-96) a Denver Nuggets (1997-98). Oba týmy prohrály třiadvacetkrát po sobě.

Magic vyhráli pouze úvodní zápas sezóny proti New Yorku, kdy v jeho prospěch rozhodlo prodloužení. Dallasu v sobotu přitom stále chyběl zraněný Dirk Nowitzki, ale tým to v cestě za vítězstvím nezastavilo. Nevadil ani fakt, že domácí hráli v osmi dnech už pátý zápas: podle novinářů měli i tak pořád více energie než utrápené Orlando.

"Takhle to vypadá pořád," postěžoval si trenér neúspěšného mužstva Johnny Davis. "Dokážeme se soupeři hrát vyrovnané zápasy, ale k vítězství nám pokaždé něco chybí," dodal zklamaně. Zřejmě se nic nezmění ani v příštím utkání, ve kterém Orlando změří síly s Phoenixem. V Arizoně ale Magic nevyhráli posledních jedenáct utkání...

Řádil Duncan s Nesterovičem

Zatímco ve východní polovině ligy má aktivní bilanci jen pět celků, ve Středozápadní divizi všech sedm - a obhájce titulu San Antonio je z nich poslední. V sobotu Spurs hladce vyhráli v Miami, kde už v poločase vedli šestnáctibodovým rozdílem. Na palubovce řádili především Tim Duncan, autor 21 bodů a 19 doskoků, a slovinský pivot Radoslav Nesterovič, který dal stejný počet bodů a pod košem získal 13 odražených míčů.

Cleveland porazil Atlantu 95:85, přestože v dresu hostů střelecky zářil Shareef Abdur-Rahim. Ten zaznamenal 43 bodů, tedy více než všichni jeho spoluhráči dohromady.

Výsledky
Cleveland - Atlanta 95:85, New Jersey - Phoenix 99:88, Milwaukee - Washington 109:114 v prodl., Miami - San Antonio 70:86, Dallas - Orlando 110:97, Chicago - New Orleans 91:97, Golden State - New York 104:92, Houston - Detroit 86:80.