Magie Orlanda na Chicago nepůsobila

NEW YORK

Poprvé v sezóně dokázali basketbalisté Chicaga vyhrát podruhé za sebou, když v úterním duelu získali cenný skalp Orlanda. Bulls na domácí palubovce přestříleli soupeře 102:88, nejvíc k důležitému vítězství přispěl Kandall Gill s devětadvaceti body.

Elitní střelec Orlanda Tracy McGrady se musel v utkání s Chicagem sklonit před Kandallem Gillem.

Gill se rozehrál hlavně ve druhé půli, kdy nastřílel 27 bodů. "Na co jsem sáhl, to vyšlo," liboval si po utkání pětatřicetiletý veterán. "Dnešní utkání bylo z těch, které dělají basketbal tou nejfantastičtější hrou na světě," líčil spokojeně Gill.

Během první poloviny se Gill na palubovce jen mihl, ve druhé části zápasu však dostal prostor za zraněného Eddieho Robinsona a rozjel svůj střelecký koncert. Nezapomínal ovšem ani na obranu, která střežila hlavně hvězdu Magic Tracyho McGradyho.

Ten přesto dokázal zatížit konto Chicaga 26 body, i když ve druhé polovině, kdy se lámal chléb, posbíral jen osm bodů, v závěrečné čtvrtině dokonce jen třikrát neúspěšně vystřelil.

"Hlídali mě opravdu natěsno," postěžoval si McGrady. "Ke konci zápasu už jsem toho měl plné zuby a těžko jsem se soustředil na střelbu. Každopádně smekám před výkonem Kandalla. Ještě nikdy jsem ho neviděl takhle řádit" dodal.

Washington - Utah 91:87
Nejvíc bodů: Hughes 38 - Kirilenko 17.
Miami - Atlanta 97:79
Nejvíc bodů: Wade 32 - Abdur-Rahim 16.
New York - Golden State 86:104
Nejvíc bodů: Houston, van Horn 16 - Richardson 26.
Memphis - Sacramento 105:100
Nejvíc bodů: Gasol 22 - Stojakovič 27.