McGradyho střelecký koncert zastínil Jamese

NEW YORK

Strhující duel přineslo čtvrteční utkání zámořské NBA mezi basketbalisty Orlanda a Clevelandu. Show, v níž vyčnívaly hvězdy týmů Tracy McGrady a LeBron James, nakonec skončila lépe pro hráče Orlanda, kteří v prodloužení rozhodli o vítězství 113:101.

Vítěznou jízdu rozjel v nastaveném čase osmi body v řadě Juwan Howard, dvěma trojkovými hody pak definitivně naklonil misky vah na stranu floridského celku McGrady, který celkem nastřílel jednačtyřicet bodů.

O šest let mladší James se v poraženém týmu blýskl 34 body, ale v prodloužení minul všechny čtyři pokusy. I proto dali hosté jen čtyři body a prohráli 101:113.

James děsí McGradyho

Přesto si James vysloužil slova chvály. "Byl neuvěřitelný, tomu nemůže být jen osmnáct, rozhodně ne," řekl McGrady, který s talentovaným soupeřem považovaným za nového Michaela Jordana změřil síly poprvé. "Úplně mě děsí, jak může být dobrý, když na sobě bude dál pracovat," vychvaloval mladíka, z kterého sponzoři už před jeho vstupem do NBA udělali multimilionáře.

James svému duelu s McGradym nepřikládal velkou důležitost. "Hrál jsem jako v každém jiném utkání a snažil se pomoci týmu. On patří do All Star, jednou bude v Síni slávy, taký hráč se nedá zarazit," vrátila mladá hvězda Clevelandu poklonu svému soupeři, jenž stihl také osm doskoků a jedenáct asistencí.

Lakers stále v útlumu

Los Angeles Lakers se po nedávné šňůře deseti vítězství hledají. Čas kolem Vánoc je zastihl v útlumu a v duelu s Houstonem utrpěli čtvrtou porážku v šesti zápasech. "Moc nám to teď nejde," uznal kouč Phil Jackson.

Nejlepším střelcem Lakers byl s 23 body Kobe Bryant, i když se trápil a v poslední čtvrtině se trefil jen jednou. Hosté si odvezli cennou výhru, ačkoli jim v posledních deseti minutách chyběl vyfaulovaný čínský pivot Jao Ming.

Nedařilo se ani Sacramentu

Lakers se dál dělí o vedení v lize se Sacramentem, které po vánoční pauze rovněž neuspělo a podlehlo 103:111 Dallasu. V poločase sice domácí vedli o 16 bodů, ale pak je soupeř převálcoval a po čtyřech porážkách za sebou se znovu zvedl.

Kouče Dona Nelsona potěšil hlavně výkon Němce Dirka Nowitzkiho, jemuž se v poslední době příliš nedařilo. Tentokrát byl jako autor 31 bodů a 14 doskoků hlavním strůjcem vítězství. "Nowitzki žije, a jak," liboval si Nelson.

Sacramentu chyběl srbský střelec Predrag Stojakovič, který dostal stop na jedno utkání za strčení do rozhodčího v minulého zápasem s Memphisem, v němž dal 41 bodů. "S Pejou by to bylo o něčem jiném," soudil Stojakovičův krajan Vlade Divac.

Orlando - Cleveland 113:101 pp
Nejvíc bodů: McGrady 41 - James 34.
Sacramento - Dallas 103:111
Nejvíc bodů: Bibby 23 - Nowitzki 31.
LA Lakers - Houston 87:99
Nejvíc bodů: Bryant 23 - Francis 22.