Welsch porazil bývalé spoluhráče

Patnácti body přispěl basketbalista Jiří Welsch k výhře Bostonu nad Golden State. V pondělním utkání NBA podlehl Welschův bývalý klub, v němž český hráč odehrál svou první sezónu za mořem, 91:100.

Paul Pierce (vpravo) byl tradičně nejlepším střelcem Bostonu i v utkání s Golden State.

Welsch strávil na palubovce 32 minut, vedle patnácti bodů, kdy mimo jiné proměnil tři trojkové pokusy z pěti, přidal i osm doskoků a tři asistence.

Nejlépe se v dresu Celtics tradičně dařilo Paulu Piercovi, který zatížil konto soupeře 21 body. Boston vítězstvím vyrovnal bilanci letošní sezóny na šestnáct výher a stejný počet porážek.

Basketbalisté Orlanda podlehli New Yorku vysoko 86:114. Přispěl k tomu určitě i fakt, že se tři čtvrtiny hry museli obejít bez největší hvězdy Tracyho McGradyho, který odstoupil kvůli problémům s kyčlí.

McGrady navíc neměl přesnou mušku ani během chvíle, kterou na hřišti strávil, ze dvou pokusů neskóroval ani jednou, což se mu během tří sezón v dresu Magic ještě nestalo.

Utah - Philadelphia 106:97
Nejvíc bodů: Harpring, Arroyo 19 - Robinskon 25.
1. San Antonio221068,8
2. Minnesota191065,5