Házenkáři Zubří v sedmičkovém dramatu srovnali čtvrtfinále s Karvinou

Házenkáři Zubří srovnali stav čtvrtfinálové série play off extraligy s vítězem základní části Karvinou na 1:1 na zápasy. Svěřenci trenéra Michala Tonara vyhráli druhý duel na palubovce favorita 5:4 v sedmičkovém rozstřelu, po 60 minutách skončilo utkání 25:25.

Brankář Bergischer HC Tomáš Mrkva v akci - ilustrační foto.

Karviná vyhrála nad tradičním rivalem jednoznačně oba zápasy v základní části a zvládla také sobotní úvod série (37:30), dnešní duel byl ale mnohem vyrovnanější. Domácí sice v druhém poločase odskočili do tříbrankového vedení, Zuberští ale ztrátu zlikvidovali a dotáhli duel do sedmimetrových hodů.

V rozstřelu měla na dosah vítězství Karviná, ale náskok v úvodní části pěti hodů na každé straně nevyužila. Musela tak rozhodnou "náhlá smrt" a v sedmé sérii duel ukončil hostující Lukáš Mořkovský. Série na tři vítězství bude pokračovat v sobotu a v neděli v Zubří.

V Plzni domácí Talent tým navázal proti Kopřivnici na sobotní vítězství a po výhře 32:24 vede 2:0 na zápasy. Mistra posledního dokončeného ročníku z roku 2019 táhli osmigóloví střelci Petr Vinkelhöfer a Jan Chmelík.

Čtvrtfinále play off házenkářské extraligy mužů - 2. zápasy:
Karviná - Zubří 25:25 (13:12), sedmimetrové hody 4:5
Nejvíce branek: V. Patzel 7/2, Skalický 6/2, Gromyko 5 - Šustáček 7/2, Havran 5/1, Mořkovský 5/5. Stav série: 1:1.
Talent tým Plzeňského kraje - Kopřivnice 32:24 (17:11)
Nejvíce branek: Chmelík 8, Vinkelhöfer 8/1, Stehlík a Režnický po 3, Tonar 3/2 - Fulnek 4, Jonák, Hanus a Brito po 3, Gřes 3/2. Stav série: 2:0.