České házenkářky pro play off kvalifikace MS se Švýcarskem vytvoří záložník tým

7. dubna 2021 16:35 - Praha

České házenkářky kvůli koronavirové situaci vytvoří před nadcházejícím play off kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Švýcarsku pro případ komplikací záložní tým z mladých hráček. V klasické nominaci trenéra Jana Bašného je 22 hráček včetně brankářky Petry Kudláčkové, která v posledních týdnech zápolila se zraněním.

 

Robert Grim/chf.cz

Původní tým se bude od neděle chystat v Rožnově pod Radhoštěm a v Luhačovicích se pod vedením Kateřiny Hromádkové a Dušana Poloze paralelně bude připravovat záložní výběr 12 hráček. Úvodní utkání se Švýcarkami odehrají Češky 17. dubna v Zubří, venkovní odveta je na programu o tři dny později.

"Záložní tým se bude chystat do našeho odjezdu do Švýcarska. Budou se tam připravovat hráčky, které pracují v našem systému, a některé mladší hráčky, které s námi byly v březnu v Polsku. Ty budou kdykoliv schopné naskočit v případě problémů hráček na kempu v Rožnově," uvedl v tiskové zprávě Bašný.

Vyhazov se jim nelíbí. Do dneška nemáme jasné vyjádření, bouří se bývalí trenéři házenkářské reprezentace

"Hráčky budou pracovat ve stejných dnech na stejných věcech. Náplň jednotlivých tréninků bude prakticky totožná a i během reprezentačního týdne budou týmy na dálku v intenzivním kontaktu," doplnil Bašný.

Český tým naposledy odehrál soutěžní zápas na prosincovém mistrovství Evropy, kde nepostoupil ze skupiny. V březnu pak Bašného celek testoval formu ve dvou přípravných utkáních s Polskem.

Kvůli zranění chyběla brankářka Kudláčková, která už je zpět v nominaci, ale její start je nejistý. Ze zdravotních důvodů nadále schází gólmanská jednička Lucie Satrapová. Oproti Euru se do nominace vracejí po zranění Kristýna Mika a Michaela Hrbková s Petrou Tichou, které na šampionát nepustil zaměstnavatel.

"Pokud bude k dispozici Petra Kudláčková, budeme mít k dispozici zkušenější tým než na prosincovém šampionátu. S nominací jsem spokojen. Myslím, že tým je dostatečně silný a kvalitní, aby splnil cíl, který před sebou máme. Je před námi snad vůbec nejdůležitější akce, naším cílem je jasně postup na mistrovství světa," uvedl Bašný.

V nominaci jsou hned čtyři brankářky. "Petra má teď sundanou sádru. Aktuálně je v Česku a další rehabilitaci bude řešit s lékařem národního týmu stejně jako případně ochranné pomůcky, které by jí pomohly. Zda bude moci nastoupit, zatím není jasné. Post brankářky jsme potřebovali pojistit, proto jsme k ní povolali více gólmanek," řekl Bašný.

Nominace:
Brankářky:
Petra Kudláčková
Karin Řezáčová
Hana Mučková
Eva Bezpalcová
Levá křídla:
Veronika Malá
Kristýna Mika
Adéla Stříšková
Levé spojky:
Markéta Jeřábková
Kamila Kordovská
Hana Kvášová
Magda Kašpárková
Střední spojky:
Šárka Marčíková
Julie Franková
Petra Maňáková
Pravé spojky:
Markéta Hurychová
Sára Kovářová
Michaela Hrbková
Silvie Polášková
Pravá křídla:
Dominika Zachová
Jana Knedlíková
Pivotky:
Michaela Konečná
Petra Tichá
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.