Welsch zastínil kanonýra Pierce, Boston ale prohrál

NEW YORK

Český basketbalista Jiří Welsch předčil v silvestrovském programu zámořské ligy NBA všechny své spoluhráče z Bostonu včetně tradičního kanonýra Paula Pierce, v utkání proti New Orleansu dal 17 bodů a byl nejlepším střelcem Celtics. Boston však doma s Hornets prohrál rozdílem dvou bodů 94:96.

Vedoucí tým se v zápasu měnil každou chvíli. Hosté vyhráli druhou čtvrtinu 22:13, další dvě však prohráli rozdílem pěti bodů, a tak zápas gradoval až v dramatické koncovce.

A v ní nakonec rozhodla právě chyba českého reprezentanta: po trojce bostonského náhradníka Rickyho Davise necelé tři vteřiny před koncem vedli hosté už jen o dva body a těsná obrana Celtics je navíc poté připravila o míč. Jenže následnou Welschovu rozehrávku místo některého z domácích hráčů chytil do rukou George Lynch a Hornets těsné vítězství udrželi.

Welsch, který nastoupil v základní sestavě a odehrál 37 minut, nejvíce v týmu po Pierceovi, se ve střelbě téměř nemýlil. Proměnil obě trojky, k nimž se odhodlal, stoprocentní byl i při trestných hodech, z pole měl bilanci 4/6. Do své bilance si započítal také čtyři doskoky a tři finální přihrávky.

Zato obvyklému tahounovi bostonské ofenzívy Pierceovi se nedařilo, v druhém poločasu proměnil pouze jediný střelecký pokus a celkově si připsal 14 bodů, nejméně v sezóně.

Výsledky
Boston - New Orleans 94:96, Detroit - Portland 78:71, New Jersey - Golden State 88:70, Los Angeles Clippers - Denver 120:104, Houston - Philadelphia 80:72.