Welsch se zranil v utkání s Indianou

NEW YORK

Basketbalista Bostonu Jiří Welsch nedohrál páteční zápas s Indianou. Český útočník se v průběhu závěrečné čtvrtiny srazil s hvězdou Indiany Reggiem Millerem a s poraněným kolenem opustil palubovku. Celtics na domácí palubovce podlehli 90:103.

Basketbalista Jermaine O'Neal z Indiany bojuje o míč s hráči Bostonu.

Welschovo zranění nebylo vážné, trenér Bostonu O'Brien se však rozhodl českého útočníka šetřit a na hřiště jej už neposlal. "Bude to v pořádku a podle všeho bych měl nastoupit už v sobotním duelu s Chicagem," řekl listu The Boston Globe Welsch po utkání.

Páteční zranění tak snad neohrozí skvěle rozjetou sezónu českého reprezentanta. Ten se po prvním roce, stráveném v týmu Golden State, připravoval v létě s Dallasem, kde překvapil rostoucí formou, před startem nového ročníku soutěže byl ale vyměněn do Bostonu.

V dresu Celtics se druhému Čechovi v NBA podařilo prosadit do základní sestavy a postupně se stal oporou týmu. V novoročním utkání s New Orleans dokonce zastínil tradičního lídra Bostonu Paula Pierce a byl nejlepším střelcem týmu.

Před svým zraněním v duelu s Indianou stihl český reprezentant odehrát 31 minut a znovu byl vidět: vstřelil 14 bodů, když proměnil všechny tři trojkové pokusy, a doskočil tři míče. V letošní sezóně odehrál Welsch v průměru v každém utkání téměř 25 minut s průměrným skóre 8,2 bodu na zápas.

Indianu hnala touha po odplatě za porážku o 20 bodů, která ukončila její snažení v prvním kole minulého play off. "Naposledy to tu bylo špatné," potvrdil velkou motivaci Ron Artest, který dal 28 bodů a byl nejlepším střelcem zápasu. Jasně vyhrál souboj s domácím Paulem Piercem, jenž vstřelil jen 18 bodů.

Lakers v Seattlu neuspěli

Gary Payton se poprvé představil v Seattlu, kde strávil 12 sezón, jako hráč Los Angeles Lakers. Dočkal se vřelého přijetí od diváků, ale jeho bývalý tým si žádný sentiment nepřipouštěl. Domácí zvítězili nad nejlepším týmem soutěže 111:109 a hlavní hvězdou byl Ray Allen. Necelých šest sekund proměnil rozhodující koš a uzavřel svou střeleckou bilanci na 35 bodů.

Ostře sledovaný talent LeBron James neuspěl v souboji se zavedenou hvězdou Jasonem Kiddem a Cleveland prohrál v New Jersey 82:97. Opora domácího týmu dala 26 bodů a o jeden doskok jí těsně unikl triple-double, které sbírá jak na běžícím páse. Množství práce odvedl Kidd také při bránění Jamese. "Hrál jsem málo agresivně, nemám se na co vymlouvat," uvedl devatenáctiletý hráč, který se musel spokojit se 14 body.

Washington - Golden State 97:79
Nejvíc bodů: Hayes 20 - Richardson 25.
Toronto - New Orleans 74:86
Nejvíc bodů: Carter 22 - Davis 22.
Boston - Indiana 90:103
Nejvíc bodů: Pierce 18 (Welsch 14) - Artest 28.
Minnesota - Atlanta 93:75
Nejvíc bodů: Garnett 18 - Abdur-Rahim 15.
1. San Antonio221068,8
2. Minnesota211067,7